FESTIWAL FABUŁY – ALE DEBIUT: Wiktoria Bieżuńska („Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”) Marcin Oskar Czarnik („Misterium”), Maria Halber („Strużki”)

Inne

ALE DEBIUT W RAMACH FESTIWALU FABUŁY
prowadzenie: Urszula Honek
Bieżuńska, Czarnik, Halber. Trzy świetne debiuty. Czy coś je łączy? Może potrzeba opowieści o miejscach, rodzinie, pochodzeniu i dorastaniu? Gdzie leży fikcja, a gdzie autobiograficzna opowieść? Na ile literatura żywi się tym, co osobiste a zrodzone w wyobraźni? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi.

Wiktoria Bieżuńska (ur. 1985, na tzw. Ziemiach Odzyskanych) ‒ mieszka w Gdańsku-Wrzeszczu, dzielnicy, w której żyli Günter Grass i Sat-Okh. Za „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” nominowana do nagród m.in Nagrody Literackiej Gdynia i NIKE. Laureatka Nagrody im. Witolda Gombrowicza (rezydencja w Vence) oraz Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”.

Marcin Oskar Czarnik (ur. 1993, w Czudcu k. Rzeszowa) ‒ prozaik, dziennikarz i promotor literatury. Ukończył edytorstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w „Twórczości” (2020) opowiadaniem „Agresty”. Publikował także w „Fabulariach”, „Kontencie”, „Frazie” i „Miesięczniku ZNAK”. Jego debiutem książkowym jest „Misterium” (2023). Dwukrotny finalista projektu Pierwszej książki prozą Biura Literackiego (2020 i 2021). Laureat Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2023). Mieszka w Krakowie.

Maria Halber ‒ poetka, redaktorka, autorka książki poetyckiej Przejścia (SDK, 2020) i powieści Strużki (2023). Publikowała m.in. w „Dwutygodniku”, „Małym Formacie”, „Wizjach” i „Magazynie Pismo”. Współtwórczyni wydawnictwa „Girls and Queers to The Front”. Mieszka w Warszawie, pisze poezję i prozę.

Urszula Honek (ur. 1987) – autorka tomów poezji „Sporysz”, „Pod wezwaniem” i „Zimowanie” oraz zbioru opowiadań „Białe noce”. Publikowała m.in. w „Piśmie”, „Dwutygodniku” i „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Prix Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, Nagrody im. Adama Włodka oraz Nagrody im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej. Za „Białe noce” otrzymała Nagrodę im. Kościelskich i Nagrodę Conrada oraz nominacje do międzynarodowej nagrody Grand Continent 2022, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Paszportu „Polityki” i Międzynarodowej Nagrody Bookera. Pochodzi z Racławic koło Gorlic.
Cena: 7 zł (spotkanie), 40 zł (karnet)

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

28.05 - 18.06

Chcesz dowiedzieć się jak powstają witraże, nauczyć się czegoś nowego i wykonać piękną zawieszkę szklaną dla siebie lub na prezent? Zapraszamy na kolejny termin warsztatów tworzenia witrażu metodą Tiffany'ego. Zapraszamy

wtorek, 28 maj
18:30

Zajęcia prowadzi Bartosz DopytalskiChoreograf, tancerz, instruktor. Student Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata (PFT, IDO). W 2013 roku zajął 3. miejsce i