WAKACJE NA DWORZE FINAŁ – Spektakl + Potańcówka

Spektakle

Na zakończenie WAKACJI NA DWORZE zapraszamy Was na spektakl teatralny połączony z potańcówką!
Spektakl teatralny: „Szałaputki” Teatr Ryle, Poznań + potańcówka „W koło z nami kręć” Zespół Kukaj Kukawko, Wrocław
* Kukawka, czyli kukułka. Tak tego ptaka nazywały nasze babcie.
Kukaj Kukawko to zespół, który wykonuje tradycyjną muzykę, kultywując i przekazując ją kolejnym pokoleniom. W swoich autorskich aranżacjach i tańcach silnie odwołuje się do folkloru i tradycji Polski. Głębokie zainteresowanie osób tworzących zespół edukacją bliskością i demokratyczną pozwala im tworzyć angażującą rozrywkę dla dzieci. Z nimi można się spodziewać autentycznych muzycznych wrażeń, które pozostaną w pamięci na długo!
Muzyka: ludowa i folkowa
Występują:Patrycja Kuczyńska – bębny, basetla
Dominika Oczepa − skrzypce, śpiew, animacje
Witold Roy Zalewski − śpiew, akordeon, piszczałki, animacje
„Szałaputki”. Pełen humoru show dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które niepomne przestróg swojej mamy narażają się na niebezpieczeństwa. W sytuacji gdy jedno z nich zostaje porwane przez Lisa, drugie spieszy mu z pomocą. Co ciekawe, w ekipie ratunkowej pojawia się też płochliwa Myszka. Czy przezwycięży swój strach i jak potoczą się losy tej nieco zwariowanej trójki bohaterów? To trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy.
Reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska i Marcin Ryl-Krystianowski
Scenariusz: Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia: Marcin Ryl-Krystianowski
Lalki: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Robert Łuczak
Występują: Mariola Ryl-Krystianowska i Marcin Ryl-Krystianowski
Czas trwania: 45’ Dziedziniec Zamkowy / bilety: 25 zł / czas trwania: 90’ / wiek: 5+

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Dziedziniec Zamkowy


Leave a Reply

Polecamy także:

niedziela, 6 paź
13:30

Odkryj korzenie baśni Piękna i Bestia w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź!Piękna i Bestia w oryginalnej adaptacji Teatru Cortiqué to powrót do znanej na całym świecie legendy o potędze miłości, która

sobota, 14 wrz
19:00

Drogi Evanie HansenieMusicalScenariusz – Steven LevensonPiosenki – Benji Pasek i Justin PaulTłumaczenie – Lesław Haliński (libretto) i Przemysław Kieliszewski (piosenki)Premiera: 07 września 2024Od lat: 12„Gdybym jutro zniknął, to czy ktoś