HAMLET / reż. Chela De Ferrari Teatro, La Plaza (Peru)

Spektakle

12.06.2024, g. 19

Spektakl: HAMLET, reż. Chela De Ferrari
Teatro La Plaza (Peru)

Sala Wielka / bilety: 50 zł (n), 40 zł (u) / czas trwania: 95’ / wiek: 15+

Kwestionować, prowokować, zaskakiwać, demaskować i marzyć ‒ to podstawowe zasady Teatro La Plaza, peruwiańskiego zespołu, który w ostatnich latach podbija światowe sceny i najważniejsze festiwale teatralne! Wizja teatru La Plaza, to publiczna przestrzeń, w której w demokratyczny sposób osoby o różnych ciałach, różnych możliwościach i różnych potrzebach mogą wyrażać siebie w artystycznej formie, zdobywając zarazem wiedzę i doświadczenie rozwijające ich profesjonalną karierę.

Reżyserka i dramaturżka, Chela De Ferrari, wspólnie z grupą aktorek i aktorów z zespołem Downa stworzyła spektakl będący swobodną interpretacją „Hamleta” Williama Szekspira. Oryginalny tekst wchodzi w dialog z osobistymi treściami, w których performerki i performerzy opowiadają własną historię. Spektakl odrzuca wszelkie uprzedzenia, wolny jest od dyskryminacji, norm społecznych i teatralnych. Wyrażenie „Być albo nie być” nagle nabiera nowego znaczenia. Jak możesz w pełni być / żyć / istnieć w świecie, który czyni cię niewidzialnym lub wyklucza?
Osoby z zespołem Downa, traktowane jeszcze do niedawna jako ciężar społeczny, są lub były wyłączane poza nawias. Jaką wartość i znaczenie mają dziś, w świecie, w którym efektywność oraz nieosiągalne wzorce konsumpcji i piękna stanowią o naszym postrzeganiu człowieka?

Spektakl prezentowany w oryginalnej wersji językowej (j. hiszpański) z tłumaczeniem na język polski w postaci napisów.
Miejsce prezentacji jest dostępne architektonicznie dla osób o alternatywnej motoryce (pierwszeństwo wstępu na salę, miejsca w pierwszym rzędzie widowni).

Teatro La Plaza powstał dwadzieścia lat temu w Limie, w Peru. Jest przestrzenią twórczości teatralnej, która za pośrednictwem dialogu z publicznością, bada i interpretuje rzeczywistość w celu zbudowania krytycznego punktu widzenia. Ich spektakle tworzone są wspólnie przez osoby artystyczne z niepełnosprawnościami i normatywne. Kwestionują, prowokują i zaskakują. Bazując na tekstach nowej dramaturgii oraz na klasyce, artystki i artyści starają się sformułować kluczowe pytania, które pozwalają lepiej zrozumieć naszą rzeczywistość, czasy, w których żyjemy i złożoną naturę człowieka.

dramaturgia i reżyseria: Chela De Ferrari
asysta reżyserska: Jonathan Oliveros, Claudia Tangoa, Luis Alberto León
obsada: Octavio Bernaza, Jaime Cruz, Lucas Demarchi, Manuel García, Diana Gutierrez, Cristina León Barandiarán, Ximena Rodríguez, Álvaro Toledo
przygotowanie wokalne: Alessandra Rodríguez
choreografia: Mirella Carbone
wizualizacje: Lucho Soldevilla
reżyseria świateł: Jesús Reyes
produkcja: Siu Jing Apau

Spektakl jest częścią programu teatralnego CK ZAMEK realizowanego w ramach projektu Europe Beyond Access, dzięki grantowi z programu Kreatywna Europa.

Prezentacja „Hamleta” Teatro La Plaza w Polsce możliwa jest dzięki współpracy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu OPEN THE DOOR w Katowicach oraz Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

środa, 20 lis
19:00

Drogi Evanie HansenieMusicalScenariusz – Steven LevensonPiosenki – Benji Pasek i Justin PaulTłumaczenie – Lesław Haliński (libretto) i Przemysław Kieliszewski (piosenki)Premiera: 07 września 2024Od lat: 12„Gdybym jutro zniknął, to czy ktoś

niedziela, 27 paź
17:00

PippinMusicalMuzyka i słowa – Stephen SchwartzScenariusz – Roger O. HirsonPremiera: 07 września 2019Czas trwania: 150 minut (w tym 1 przerwa)Od lat: Od 13 roku życiaChcesz w życiu zrobić coś wyjątkowego,

niedziela, 13 paź
11:00

Odkryj korzenie baśni Piękna i Bestia w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź!Piękna i Bestia w oryginalnej adaptacji Teatru Cortiqué to powrót do znanej na całym świecie legendy o potędze miłości, która

poniedziałek, 28 paź
19:00

*******Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.