30–LECIE ZESPOŁU NA GÓRZE

Koncerty

17.05
30–LECIE ZESPOŁU NA GÓRZE
g. 19 | Koncert
Sala Wielka / bilety: 30 zł

Na Górze to zespół, który od 1994 roku bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami. Ale…To nie jest zespół stworzony dla terapii – chyba, że mówimy o terapii dla publiczności… Bo jego koncerty to ogromna dawka radości z życia.

Na Górze to grupa, która sama siebie określa jako mieszanka wybuchowa. W jej skład wchodzą osoby, które przez społeczeństwo są uznawane za osoby z niepełnosprawnością. Obok nich, równorzędnie, występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się od nich. Twierdzą, że z tzw. średniej wynika, że są ekipą „półsprawną”.

To, co gra Na Górze niektórzy określają jako free rock, inni jako punk and roll, czy neo punk. Samej grupie najbardziej podoba się bezpretensjonalne określenie „piosenkowy punk” . Najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków.
Grupa w swojej karierze występowała w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie, zagrała koncert na Marszu Równości w Poznaniu, może pochwalić się także występem na Festiwalu Pol’and’Rock.

W 2016 roku zespół otrzymał na rok „Złotego Gołębia”. Jest to przechodnia statuetka Organizacji Narodów Zjednoczonych, stworzona w 60. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Otrzymują ją osoby, organizacje, grupy które poprzez swoją działalność zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka.

Na ich płytach wystąpili m.in.: Czesław Mozil, Kayah, Renata Przemyk, Grabaż, Jacek Budyń Szymkiewicz (Pogodno), Alek Korecki (Tilt), Dawid Portasz (Jafia) i inni.

Link do yt https://www.youtube.com/user/GrupaNaGorze

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 31 sie
18:00

Bandonegro Sextet “We Are Tango”31.08.2024 godzina 18.00Sala Wielkabilety: 149złgotangofestival.comZapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen pasji i magii tanga podczas koncertu "We Are Tango" z udziałem światowej klasy zespołu Bandonegro oraz utalentowanych