Festiwal Fabuły_”Jak internet zmienił świat”. spotkanie z W. Orlińskim i M.R. Wiśniewskim

Inne Literatura

FESTIWAL FABUŁY_PRZEDAKCJE „Jak internet zmienił świat”. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim i Michałem R. Wiśniewskim

TYP: LITERATURA
MIEJSCE: SCENA NOWA
Godzina: 18.00
Data: 31.03.2020
Cena: 5 zł

Cyfrowa rewolucja dokonała się na całym świecie, a globalna sieć odmieniła wszystko, także sposób naszej komunikacji (czytamy hiperteksty, fake newsy, tweetujemy, share’ujemy kontent, lajkujemy…). Internet stał się „miejscem”, w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Punktem wyjścia do dyskusji będą dwie książki: „Człowiek, który wynalazł internet. Biografia Paula Barana” Wojciecha Orlińskiego oraz „Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę” Michała R. Wiśniewskiego.

WOJCIECH ORLIŃSKI (ur. 1969) – dziennikarz, publicysta, pisarz, związany z „Gazetą Wyborczą”. Pisze o popkulturze i o społeczno-politycznych kwestiach związanych z nowymi mediami. Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor wielu książek, m.in. „Internet. Czas się bać” (2013) i „10 lat emocji” (2015). Jego książkowy debiut ukazał się w 2007 roku i poświęcony był Lemowi („Co to są sepulki? Wszystko o Lemie”), podobnie jak książka wydana w 2107 roku, czyli „Lem. Życie nie z tej ziemi”.Prowadzi blog Ekskursje w dyskursie (wo.blox.pl) i audycję Piąteczek w radiu TOK FM .
MICHAŁ R. WIŚNIEWSKI (ur. 1979) – pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści „Jetlag” (2014), „God Hates Poland” (2015) i „Hello World” (2017) oraz zbioru felietonów „Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę” (2014). Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką”, magazynem „Pixel” i „Dwutygodnikiem”. Publikował m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Premierach” i „Esensji”. Były redaktor naczelny magazynu „Kawaii”. Prowadził blog Pattern Recognition (mrw.blox.pl).

Współpraca: Wydawnictwo Czarne i Wydawnictwo Agora

Lokalizacja:
Scena Nowa Zamek
Święty Marcin 80/82

61-809 Poznań

Polecamy także:

środa, 1 Kwi
17:15

Z radością zapraszamy do CMOKA na zajęcia jogi, które poprowadzi przefajna i wszechstronnie uzdolniona Ewa Bone*, szeroko znana w jogowych i artystycznych kręgach Poznania, Gorzowa i nie tylko. Ewa przedstawia