CIAŁOPRZESTRZENIE – warsztat taneczno-performatywny

Warsztaty

CIAŁOPRZESTRZENIE – warsztat taneczno-performatywny

Sala Wielka / bilety: 10 zł
Ciałoprzestrzenie to warsztat taneczno-performatywny, którego inspiracją jest spektakl „Dzikorosła” autorstwa Katarzyny Żeglickiej (prezentowany w Sali Wielkiej CK ZAMEK 13.02.2025 r. o g. 19).
Kim jest Dzikorosła?
„Dzikorosła z gatunku Homo Non-Binarius żyje wśród homo sapiens, czym zaburza ustalony przez nich ład i porządek. Bywa niepożądana i niedopasowana do normalnego otoczenia. Ponoć miała być roślinką. Cechuje ją wytrzymałość i umiejętność dostosowania się do niesprzyjających warunków.”
Warsztat otwarty jest dla osób o różnej kondycji psycho-fizycznej. Jego celem będzie zwiększenie świadomości ciała i celebrowanie ruchowej niepowtarzalności w relacji z otoczeniem. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, które artystka zadała sobie podczas pracy nad spektaklem:
– Jak czerpać siłę i radość z różnorodności naszych ciał?
– Czy i jak chcemy być obecni_ne w normalnym otoczeniu?
– Jakich zmian (nie)chcemy dokonać w miejscu, w którym jesteśmy?
Żeby wziąć udział w laboratorium nie musisz mieć doświadczenia w tańcu ani performansie. W zupełności wystarczy Twoja obecność i to, że jesteś osobą ekspercką od siebie samej/samego. Podczas spotkania wykorzystamy improwizację ruchową, pracę z głosem i rekwizytami.
Sugerowany wiek osób uczestniczących: 16+

O prowadzącej:
Katarzyna Żeglicka (ona, jej) – crip i queer performerka, tancerka i choreografka; pedagożka teatru i animatorka kultury; certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt – WenDo. Uczestniczka rezydencji Winter Artist Exchange Ponderosa (Niemcy, 2020), programu Rezydenci w Rezydencji w Centrum Kultury Zamek (Poznań, 2022) oraz „Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych” (Instytut Grotowskiego, Wrocław, 2023). Stypendystka krakowskiego programu „Kultura odporna” (2020) i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2022). Od ponad 20 lat pracuje na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami. Regularnie prowadzi warsztaty i laboratoria pracy z ciałem i inkluzywności w Polsce i zagranicą. Współpracuje instytucjami kultury, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi.
Warsztat odbywa się w ramach projektu Europe Beyond Access, dzięki grantowi z programu Kreatywna Europa.

Foto: Grzegorz Krzysztofik

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także: