W POKOJU OBOK

Kino

Zwycięzca festiwalu w Wenecji, W pokoju obok, łączy na ekranie dwie wielkie osobowości i gwiazdy kina: Julianne Moore i Tildę Swinton. Melodramat Pedra Almodóvara to pełna emocji opowieść o pożegnaniach, spełnieniu, macierzyństwie i rodzinie z wyboru, a przede wszystkim – o życiu na swoich zasadach. Anglojęzyczny debiut Hiszpana otwiera zupełnie nowy rozdział w jego twórczości, zachowując przy tym charakterystyczne dla reżysera humor, melancholię i uwodzicielski splendor kostiumów i wnętrz. Eksplozja soczystych barw głosi pochwałę życia tak w radosnych, jak i w gorzkich odsłonach i jest hołdem dla przyjaźni, której blask złagodzi każdy ból.
Akcję W pokoju obok umieścił Almodóvar na Wschodnim Wybrzeżu USA. To w Nowym Jorku spotykają się przyjaciółki sprzed lat: wzięta pisarka Ingrid (Moore) i Martha (Swinton), reporterka wojenna, która toczy właśnie najważniejszą bitwę swojego życia. Rozdzieliły je zawodowe i prywatne wybory, a na nowo połączy los, którego się nie wybiera. W dramatycznych okolicznościach Ingrid i Martha dostrzegą szansę, by jeszcze raz przeżyć coś wspólnie.
Jeden z najwyżej ocenianych filmów Pedra Amodóvara jest ekranizacją Pełni miłości, powieści Sigrid Nunez. W pokoju obok to terapeutyczne, niosące nadzieję kino, które nie wstydzi się wzruszać i wierzyć: w uzdrawiającą moc obecności i relacje odporne na upływ czasu.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 11 lut
19:45

Uciekając z powojennej Europy, wizjonerski architekt László Toth przybywa do Ameryki, aby odbudować swoje życie, swoją pracę i małżeństwo z żoną Erzsébet po tym, jak w czasie wojny został zmuszony

czwartek, 27 mar
18:00

Film „Światłoczuła” Tadeusza Śliwy. Czas trwania: 1 godzina i 33 minuty.Film dla widzów powyżej 14 roku życia.Kraj produkcji: Polska. Gatunek: melodramat.Agata nie widzi od dziecka, pracuje w ośrodku wychowawczym. Robert

sobota, 22 lut
15:30

W bardzo oczekiwanym horrorze Roberta Eggersa NOSFERATU wystąpi gwiazdorska obsada, w tym: Bill Skarsgård, Nicholas Hoult, Lily-Rose Depp, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Ralph Ineson, Simon McBurney i Willem Dafoe.NOSFERATU to

wtorek, 11 lut
18:30

Anora w reżyserii Seana Bakera (Red Rocket)to komedia nagrodzona Złotą Palmą podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Wyjątkowy obraz, który podbił serca widzów i dziennikarzy w Cannes.Anora, a właściowe Ani

czwartek, 13 lut
18:30

Nagrodzona Oscarem Angelina Jolie jako Maria Callas - nazywana „primadonną stulecia”, najsłynniejsza i najbardziej uwielbiana śpiewaczka operowa świata. To zahaczający o najważniejsze momenty w życiu diwy film o wielkich miłościach:

poniedziałek, 10 lut
20:15

"Bogini Partenope" (Parthenope)Reż. Paolo SorrentinoWłochy, Francja, 2024, 136 minutNowy film zdobywcy Oscara PAOLO SORRENTINO, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „WIELKIE PIĘKNO”, „ONI”, „TO BYŁA RĘKA BOGA”. Porywająca