14 Kwi 2019 (niedziela)
18:00

KAPELA ZE WSI WARSZAWA

KAPELA ZE WSI WARSZAWA
14.04, g. 18, Sala Wielka
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)
miejsca stojące
współorganizacja: IEiAK UAM w Poznaniu

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami.

Kapela zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach folkowych, m.in. “Scena Otwarta” Mikołajki Folkowe 1997 oraz nagroda Orkiestry św. Mikołaja, Festiwal Polskiego Radia “Nowa tradycja” – 1998 r. – II nagroda i nagroda publiczności.

Debiutancki album, “Hop Sa Sa,” został nagrany na żywo w Studio Polskiego Radia, a wyprodukował go Włodzimierz Kleszcz, pomysłodawca i producent epokowych mariaży kapeli Trebuniów-Tutków z Twinkle Brothers i Adrianem Sherwoodem. Słuchacze Trójki uznali “Hop Sa Sa” za najlepsze wydawnictwo folkowe 1998 roku.

W 2001 roku zespół wydał album “Wiosna Ludu”, wznowiony w 2003. roku w Niemczech przez prestiżowe wydawnictwo world music – “JARO”, a w 2004. przez amerykańskie “Harmonia Mundi/World Village”. “Wiosna Ludu” w 2003. roku otrzymała nagrodę Grand Prix na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings za najlepsze nagranie muzyki folk przyznane przez Europejską Unię Radiową.
fot. Radek Polak

Lokalizacja:
Centrum Kultury Zamek (CKM)
Święty Marcin 80/82
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

środa, 24 Kwi
20:00

Czterokrotnie nominowanego do nagrody Grammy, amerykański gitarzysta bluesowo-jazzowy Vlad De Briansky wystąpi z okazji promocji swojego debiutanckiego albumu „Vladosphere”, podczas trasy koncertowej „October”. Vlad zawładnął przemysłem muzycznym jak burza! Urodzony

sobota, 13 Kwi
19:00

Koncert inaugurujący specjalną, jubileuszową, trasę z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjana Andrzejczaka! Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Felicjana oraz jego hitów, które na

sobota, 18 Maj
20:00

MY DISCO (AU) „Environment” to najbardziej bezkompromisowe nagranie zespołu. Napisane podczas dwutygodniowego pobytu w Berlinie zimą 2018 roku. Zespół postanowił, że ich otoczenie będzie miało wpływ na brzmienie nowego materiału.

czwartek, 4 Kwi
17:00

Zapraszamy na pierwszy taki koncert w Poznaniu, wyjątkowy wieczór pełen magii i nostalgicznych brzmień na dachu Młyńska12! /wstęp 20 pln, płatne przy wejściu/ Płyta MIRROR miała swoją premierę 8 marca,