5 Gru 2018 (środa)
19:00

Karolina Czarnecka – koncert w ramach promocji nowej płyty Solarium 2.0

Miejsce: Klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6, Poznań

Karolina Czarnecka, znana publiczności z hitu “Hera koka hasz LSD”, powraca z nową płytą zatytułowaną “Solarium 2.0” i wyrusza w trasę koncertową.

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką “Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście. W 2014 roku artystka wydała EP-kę “Córka”, która została ciepło przyjęta przez słuchaczy. W kwietniu 2018 r. miał swoją premierę album “Solarium 2.0” – promowany singlem “Anaruk” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku. Jesienią Czarnecka przemienia się w bajarkę, żeby podczas wędrówki pod hasłem “Solarium 2.0 18” opowiadać o swojej Tinie.

Na “Solarium 2.0” znów spotykamy bohaterkę Tinę, która wyjechała do stolicy, by śnić swój wielkomiejski sen. Longplay to zaproszenie do jej niepokoju, gdzie można wypić herbatę i zjeść ciastko, usiąść na materacu i posłuchać relacji z wycieczki. Dziewczyna wróciła właśnie z planety Solarium. Nie pojechała tam metrem, ani nie odleciała statkiem kosmicznym, nie ruszyła się nawet z miejsca. Zbyt podlaska i zbyt samotna była, by nie wpaść w Króliczą Norę. Poobijana, z ręką na temblaku, w końcu wróciła. Przywiozła ze sobą rozmaite pamiątki: książeczkę z pierwszej komunii, zbitą lufkę, gitarę elektryczną, pastelowo-różowe majtki i kosmiczny pył.

Album to coś więcej niż zwykła płyta CD, to rejestracja z niepokoju dziewczyny, która urodzona w roku 89. próbuje nie dać się porwać zdradliwym falom kapitalistycznej rzeczywistości. Za muzykę na płycie odpowiedzialny jest skład UV: Michał Górczyński i Jacek Kita, a za teksty Karolina Czarnecka i Michał Walczak. Nad stroną wizualną czuwa Dominika Grzybek.

Bilety w cenie 35 zł.

_
opr.LT

Lokalizacja:
Klubokawiarnia Meskalina
Stary Rynek 6
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

piątek, 22 Mar
22:00

WIR nie jest zwykłą serią imprez. To święto muzyki klubowej, na które ściągamy do Tamy elitę światowej elektroniki. Gościem trzeciej edycji WIRu będzie Dax J - DJ, producent, właściciel wytwórni

czwartek, 28 Mar
20:00

Trasa koncertowa promująca najnowszy, czwarty studyjny album Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).

piątek, 22 Mar
19:00

Tpmasz DAROCH - wiolonczela, Ilyich RIVAS - dyrygent, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej Program:Richard Strauss, Don Juan TrV 156, op. 20Mieczysław Wajnberg, Koncert na wiolonczelę i orkiestrę c-moll op. 43Ferenc Liszt, Preludia

środa, 27 Mar
20:00

JULIA PIETRUCHA - FROM THE SEASIDE 2 Po zakończeniu wiosennej trasy promującej niezależnie wydaną przeze mnie drugą płytę, pt. „Postcards From The Seaside”, naładowaniu akumulatorów przez setki uścisków, uśmiechów i