31 Paź 2019 (czwartek)
21:00

Demony prerii

Kino

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się Midsommar. W biały dzień Ariego Astera.
Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.
Reżyserka Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla horroru.
Język: angielski z polskimi napisami
DEMONY PRERII, reż. Emma Tammi, USA, 2018, 86

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

piątek, 25 Paź
22:00

Pojawienie się demonicznego kultu zmienia beztroskie życie Mandy i Reda w surrealistyczny koszmar, którego jedynym celem jest brutalna zemsta.

poniedziałek, 4 Lis
19:00

W ramach kolejnego spotkania Klubu Krótkiego Kina zapraszamy na selekcję najlepszych filmów z kultowego Sundance Festival. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i

sobota, 19 Paź
19:00

OFF CINEMA 2019: GALA ZAMKNIĘCIA FESTIWALU / THE CLOSING GALAW PROGRAMIE:– ogłoszenie werdyktu jury,– wręczenie nagród Festiwalu,– przyznanie Platynowego Zamku Marianowi Marzyńskiemu,– pokaz filmów nagrodzonych Złotym Zamkiem.Jury przyznaje następujące nagrody:

środa, 30 Paź
19:00

Co pozostanie z naszej cywilizacji, gdy w końcu wyginiemy? Puste przestrzenie, opuszczone budynki, sklepy, kina, szpitale, biura, szkoły, biblioteki, parki rozrywki i więzienia. Ruiny miast, które coraz bardziej porastać będzie