26 Wrz 2019 (czwartek)
20:45

Legiony

Kino

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek , narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski , porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” , rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz, porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki i wielu innych.

Lokalizacja:
Kino Wielkopolanin
Pl. Stanisława Reszki 29

64-320 Buk

Polecamy także:

poniedziałek, 21 Paź
16:00

Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w

sobota, 19 Paź
19:00

OFF CINEMA 2019: GALA ZAMKNIĘCIA FESTIWALU / THE CLOSING GALAW PROGRAMIE:– ogłoszenie werdyktu jury,– wręczenie nagród Festiwalu,– przyznanie Platynowego Zamku Marianowi Marzyńskiemu,– pokaz filmów nagrodzonych Złotym Zamkiem.Jury przyznaje następujące nagrody:

piątek, 25 Paź
22:00

Pojawienie się demonicznego kultu zmienia beztroskie życie Mandy i Reda w surrealistyczny koszmar, którego jedynym celem jest brutalna zemsta.