6 Lip 2019 - 20 Lip 2019
16:00
Wedle możliwości / Wedle rzeczywistości / warsztaty / zapisy

Wedle możliwości / Wedle rzeczywistości / warsztaty

Warsztaty

Podczas warsztatów spróbujemy przeprowadzić kilka artystycznych eksperymentów. Zastanowimy się jak wpływa na nasze artystyczne decyzje świadomośćciała i jego ograniczeń. Przy pomocy prostych technik plastycznych i autorskiego warsztatu pracy odniesiemysię do aspektu choroby i pracy twórczej. Warsztaty odbędą się w cyklu dwóch niezależnych spotkań.

Wasrsztaty adresowane są do widzów w wieku od 18 lat.

ZAPISY pod nr telefonu 61 85 68 136. Można zapisać się na pojedyncze zajęcia lub na cykl.

Harmonogram cyklu:

6.07. g. 16.00 – Wedle możliwości – warsztat
20.07. g. 16.00 – Wedle rzeczywistości – warsztat

Udział w warsztatach w cenie biletu na wystawę.

Koncepcja i prowadzenie: dr Konrad Juściński, prof. WSUS w Poznaniu

Warsztaty towarzyszą wystawie “Choroba jako źródło sztuki”.

—–O wystawie————-

Wystawa obejmuje sztukę polskich artystów tworzących w warunkach długotrwałej fizycznej niepełnosprawności, w czasie choroby. W niektórych przypadkach pokazane zostaną ich ostatnie dzieła. Na wystawie znajduje się około 130 prac powstałych od końca XIX wieku po prace współczesne (malarstwo, rzeźby, instalacje, rysunki, fotografie i video). Celem wystawy jest przedstawienie dzieł sztuki powstających w chorobie, odsłonięcie specyficznych warunków tworzenia i spojrzenie na fragment historii sztuki z perspektywy choroby artystki/artysty.

Artyści i artystki: Marta Antoniak, Michał Bałdyga, Zuzanna Bartoszek, Ludomir Benedyktowicz, Grupa Bergamot, Beata Ewa Białecka, Adam Chmielowski, Małgorzata Dawidek, Andrzej Dłużniewski, Józef Gielniak, Maksymilian Gierymski, Artur Grottger, Magda Hueckel, Maria Jarema, Emilia Kachnicz, Lidia Kot, Katarzyna Kozyra, Viola Kuś, Ludwik de Laveaux, Jacek Malczewski, Andrzej Okińczyc, Władysław Podkowiński, Witold Pruszkowski, Joanna Rajkowska, Jan Rembowski, Zbigniew Rogalski, Julian Stańczak, Marian Stępak, Władysław Strzemiński, Alina Szapocznikow, Tomasz Tatarczyk, Zygmunt Wasilewski, Karolina Wiktor, Witold Wojtkiewicz, Stanisław Wyspiański.

Prace pochodzą z kolekcji: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Akademia Sztuk Pięknych w Wiedniu, Instytut Sztuki PAN oraz osób prywatnych i artystów.

Kuratorka: dr Agnieszka Skalska
Aranżacja: dr Raman Tratsiuk

Wystawę można oglądać do 11 sierpnia 2019.

Lokalizacja:
Muzeum Narodowe w Poznaniu
aleje Marcinkowskiego 9
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

29.07 - 16.08

Zajęcia informatyczne dla młodzieży w wakacje letnie 2019 ...ponieważ wierzymy w potencjał i kreatywność młodych ludzi. Wszystko, co będziemy tworzyć, będziemy tworzyć na najwyższym poziomie jakości, a tak się składa,

07.09 - 08.09

7- 8 września zapraszamy na jubileuszową, piątą edycję Festiwalu Herbaty Zaparzaj! w tematyce spokoju i herbaty japońskich. Na Zaparzaj! znajdzie się coś dla każdego! Nie ważne czy jesteś herbacianym pasjonatem

14.07 - 11.08

Warsztaty dla dzieci z mozaiki prowadzone przez Małgosię z Góra w chmurach marzeń - Pracownia Mozaiki Wykonacie mozaikowe obrazki lub podkładki pod kubek wg. Waszego autorskiego wzoru. Wstęp wolny :)

05.08 - 23.08

Projektowanie stron internetowych dla młodzieży w wakacje letnie 2019 ...ponieważ wierzymy w potencjał i kreatywność młodych ludzi. Wszystko, co będziemy tworzyć, będziemy tworzyć na najwyższym poziomie jakości, a tak się

niedziela, 21 Lip
05:00

Chcesz poszerzyć swoje portfolio o bardzo nietypowe zdjęcia? Zapraszam na warsztaty fotograficzne, w trakcie których będzie okazja fotografować w przestrzeni miejskiej tancerkę pole dance. Wszystkie informacje i zapisy na stronie: