13 Lis 2019 - 15 Lis 2019
10:00
I Konferencja naukowa "Wojna i książka"

I Konferencja naukowa “Wojna i książka”

Inne

Nadchodząca 80. rocznica wybuchu II wojny światowej będzie odpowiednią okazją do zorganizowania pierwszej konferencji z planowanego cyklu, której tematyka będzie się koncentrować wokół problematyki bibliotek, księgozbiorów, kultury, wydawnictw i twórców w czasach konfliktów zbrojnych i politycznych.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane rozmaite kategorie strat kulturalnych w obszarach związanych z książką podczas konfliktów zbrojnych i politycznych. Organizatorom zależy na podjęciu tematyki nie tylko z okresu II wojny światowej, lecz także konfliktów wcześniejszych (np. potopu szwedzkiego) i czasów bardziej współczesnych (zimna wojna, wojna w Iraku). Podczas konferencji zostanie również zaprezentowana problematyka ochrony zbiorów oraz sytuacji prawnej bibliotek i dóbr kultury w czasie wojny, a także przebieg i rozmaite aspekty likwidacji strat kulturalnych.

Termin zgłaszania referatów – 15 marca 2019 r.

Język konferencji: polski i angielski

Organizatorzy: Biblioteka Raczyńskich, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, PAN Biblioteka Kórnicka, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Muzeum Historii Polski, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partnerzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wojnaiksiazka.pl

Lokalizacja:
Pałac Działyńskich
Stary Rynek 78

Poznan

Polecamy także:

wtorek, 10 Gru
09:00

PRAWA AUTORSKIE W PROCESIE BUDOWLANYM ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ETAPU PROJEKTOWANIA GŁÓWNE ZAGADNIENIA: kluczowe problemy umów o prace projektowe - komercjalizacja projektów wpływ wad projektowych na wykonanie inwestycji i eksploatację obiektu

16.11 - 22.12

Wiecie, co jest wspaniałe? To, że przed nami są święta, a wraz z nimi nadchodzi Betlejem Poznańskie! Najważniejsze wydarzenia: 16.11. | 17:00 Rozpoczęcie Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności 30.11. |