25 Lis 2019 (poniedziałek)
10:00
KOD Dostępu. Rozmowy o kulturze

KOD Dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza

Inne Kultura i sztuka

Jaka jest rola kultury w budowaniu społeczeństwa egalitarnego?
Czy niepełnosprawność jest przeszkodą w byciu odbiorcą kultury i sztuki?

Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza, to interdyscyplinarna konferencja dotycząca przyszłości kultury. Jest to również podsumowanie 9-letniego projektu społeczno-edukacyjnego 5 zmysłów, którego głównym zadaniem jest szerzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych wśród osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, niezależnych artystów i działaczy społecznych zaangażowanych w pracę na rzecz inkluzji społecznej.
Konferencja Kod dostępu ma zasięg wojewódzki i ogólnopolski. Chcielibyśmy zgromadzić jak największą liczbę przedstawicieli poznańskich i wielkopolskich podmiotów zajmujących się kulturą i edukacją, aby wspólnie wypracować długofalowe rozwiązania przeciwdziałające kulturalnemu wykluczeniu.
Głównym założeniem konferencji jest stworzenie wielkopolskiej platformy konsultacyjnej, która wpłynie na komunikację pomiędzy podmiotami, będzie pomocna w znalezieniu rozwiązań bieżących problemów, a także pozyskania partnerów i specjalistów do realizacji wydarzeń (np. w dziedzinie audiodeskrypcji, tłumaczeń na PJM).
Do udziału w konferencji zapraszamy pracowników instytucji i organizacji kulturalnych, członków samorządów terytorialnych, instruktorów placówek terapii zajęciowej, osoby z niepełnosprawnościami, artystów, oraz wszystkich innych zainteresowanych. Dokładny program wydarzenia zostanie opublikowany na stronie www.5zmyslow.pl 31 października 2019 r.
Rejestracja na www.5zmyslow.pl.
Współorganizatorem konferencji jest Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Wojewody Wielkopolskiego, Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Lokalizacja:
Centrum Kultury Zamek (CKM)
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

poniedziałek, 6 Sty
18:00

Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów "Champions of Illusion" podczas europejskiego tourne'e znów odwiedzą Polskę. Zawitają też ponownie do Poznania !!! Zobaczymy nowe gwiazdy, w niesamowitym, zapierającym dech w piersiach dwugodzinnym

piątek, 27 Gru
17:00

Poznańczycy, do pieśni! Wspólnie zaśpiewajmy w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego! W 98 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zapraszamy na Śpiewanie na 27 grudnia. Na Dużej Scenie wyświetlimy teksty, akompaniator pomoże w

sobota, 16 Lis
11:00

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Urban Sketching czyli Miejskiego Rysowania. Co to jest Miejskie Rysowanie? To rysowanie w mieście. Podglądanie jego architektury, ludzi, przyrody. To też niesamowita społeczność, która kocha tą