18 Maj 2019 (sobota)
21:30
Bimboseja Poznańska w ramach Nocy Muzeów | Dom Tramwajarza

Bimboseja Poznańska w ramach Nocy Muzeów | Dom Tramwajarza

Inne

W przestrzeni Domu Tramwajarza w czasie tegorocznej Nocy Muzeów Poznaniacy będą mogli wkroczyć w nurt historii poznańskiej komunikacji szynowej. W podróży tramwajem wyobraźni wokół budynku na kolejnych przystankach odwiedzą instalacje wideo i miniperformensy inspirowane pojazdami, tramwajarzami, trasami i pasażerami na przestrzeni ponad stu lat w mieście, każdorazowo odbijając otrzymane na starcie bilety.

Na zlokalizowanej w Sali Amarantowej Pętli najbardziej wytrwali będą mogli wymienić swoje skasowane bilety na drobny fant powiązany z tramwajowymi pętlami, oraz wysłuchać często występujących w takich miejscach muzyków. Przez całą noc występować będą młodzi artyści, którzy przedstawią brzmienia, jakie nucili pasażerowie poznańskich tramwajów w kolejnych okresach od Belle Epoque po postnowoczesny wiek XXI.
Wystąpią m.in. Huku, GRETA, Kapela Podwórkowa Swoja Wiara, Wokaliści z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina, Sunshine Quartet, Wnuczka Mróz.

Szczegóły harmonogram koncertów już niebawem!

NOC MUZEÓW DOM TRAMWAJARZA 18 MAJA 2019
Dom Tramwajarza
Ul. Słowackiego 19/21
21:30 – 3:00 BIMBOSEJA POZNAŃSKA

Lokalizacja:
Dom Tramwajarza
ul. Słowackiego 19
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

30.09 - 03.10

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak 2019 to 6 nowoczesnych, przestronnych pawilonów, 25 tys. metrów kwadratowych, setki wystawców i tysiące zwiedzających. TAROPAK to największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie

26.08 - 30.08

Zapraszam serdecznie na LETNI PLENER w mieście. Będziemy się spotykać wieczorami w pracowni na Ogrodach i w ogrodzie nieopodal lasu marceliskiego ( zależy od pogody ). Każdego dnia będziemy poznawać