13 Kwi 2019 (sobota)
10:30

Ciało poznaje świat

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat
Długość warsztatu: 60 minut

Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników i ich rodziców pracą z ciałem i choreografią. Taniec posłuży tu jako przewodnik w poznaniu swojego ciała, a także ciał bliskich sobie osób i byciu razem (poprzez bycie w ciele!). Będzie to okazją do rodzinnego twórczego działania i pracy w grupie. Zajęcia będą się składały z energetycznej rozgrzewki, która pokieruje oddech przez kolejne części ciała (stopy, biodra, brzuch, serce, głowa) i umiejscowi nas między środkiem ziemi, a odległym kosmosem. Dalsze zadania opierać się będą na improwizacji ruchowej, grach choreograficznych, ćwiczeń na wyostrzenie zmysłów i wprowadzenie elementów pracy z dotykiem. Ruch będziemy opisywać słowami i rysunkiem, zachęcając do rozwijania myślenia poetyckiego, a także do łączenia wewnętrznych odczuć z ekspresją i opisywaniem. Korzystając z technik, które proponują rozluźnienie ciała mali i duzi uczestnicy poznają również proste metody przydatne do samo-regulacji i radzenia sobie z codziennym stresem.

Marysia Stokłosa – Artystka ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place.
Jest autorką spektakli – „Wychodząc od działania”, „Złote Demony” (premiera w MCK Nowy Teatr w Warszawie), „Wylinka” (premiera w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie), „Intercontinental” , „MaMa Perform”, „Prawa Półkula”, „Vacuum” – prezentowanych na festiwalach sztuk performatywnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Finlandii, Francji, Rosji i USA. Maria Stokłosa jako prezeska Fundacji Burdąg jest aktywną nauczycielką i organizatorką projektów edukacyjnych w dziedzinie tańca współczesnego i choreografii. Od 2015 w Centrum w Ruchu w Warszawie odbywa się roczny kurs choreografii eksperymentalnej Choreografia w Centrum, który organizuje i prowadzi wraz z Magdą Ptasznik i Renatą Piotrowską-Auffret. Od 2017 roku Maria Stokłosa prowadzi seminarium w ramach Programme Area ConTempOhr. Mediating Contemporary Music na wydziale Focus Area Science & Art. przy Uniwersytecie w Salzburgu oraz University Mozarteum Salzburg. Przez cztery lata była przewodniczącą Rady Programowej Instytutu Muzyki i Tańca. W 2018 na zaproszenie MCK Nowy Teatr w Warszawie rozpoczęła autorski program zajęć z dziećmi „Ciało w Działaniu”. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci pracą z ciałem i choreografią, a także wskazanie na potencjał tych praktyk w twórczym rozwoju i radzeniu sobie ze stresem.

Lokalizacja:
Stary Browar
ul. Półwiejska 42
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

sobota, 13 Kwi
10:30

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat Długość warsztatu: 60 minut Celem warsztatu jest zainteresowanie młodych uczestników i ich rodziców pracą z ciałem i choreografią. Taniec posłuży tu

10.02 - 30.06

Zapraszamy małych i dużych na nasze rodzinne niedziele w Gusto! Spędźcie wspólnie wyjątkowy czas przy pysznym, tradycyjnym obiedzie. Na najmłodszych czeka nie tylko pyszny posiłek, ale również moc atrakcji! Co