12 Sty 2019 (sobota)
11:00
budowa drewnianych zabawek

Drewniane zabawki – warsztaty rodzinne

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami. Wstęp wolny. Informacje/zapisy: [email protected]; tel.: 61 852 9501.

Celem zajęć jest wspólna zabawa opiekunów i dzieci, w trakcie której powstaną zabawki z drewna. Misją warsztatów jest pokazanie dzieciom, że do zabawy mogą posłużyć bardzo proste materiały, których na dodatek nie trzeba kupować. Zabawki będą budować z drewna pozyskanego ze starych mebli i gałęzi, a do ozdoby posłużą części odzieży, sznurki, paski itp. Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z takimi narzędziami, jak: młotek, piła, wiertarka ręczna, tarnik, papier ścierny.

Czas trwania: 120 minut. Prowadzenie: Tomek Kaszany

O prowadzącym:
Tomek Kaszany – znany jako Tomek Stolarz z lasu, miłośnik ekologii, entuzjasta re- i upcyklingu, stolarz z zamiłowania i wykształcenia, propagator survivalu. Organizator warsztatów stolarskich dla dzieci i dorosłych oraz rodzinnych wypadów do lasu. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, wychowywanych w bliskości z przyrodą. Sam będąc w duchu ciągle dzieckiem, najlepiej czuje się na biwakach i warsztatach, w trakcie których propaguje naukę pracy przez twórcze i rozwojowe zabawy z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi i materiałów. Jako “wieczny poszukiwacz z ADHD” zdobywał życiowe doświadczenie m.in. jako menadżer, korepetytor, opiekun dzieci i instruktor.

Lokalizacja:
Galeria Miejska Arsenał
ul. Stary Rynek 6
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

sobota, 26 Sty
10:00

SMALL SIZE DAYS / Sztuka nie jest kwestią wieku, lecz ciekawości. Blisko - to spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia. Razem z publicznością, będziemy

14.01 - 25.01

W trakcie półkolonii multisportowych na Chwiałce czas między 7:30 a 16:30 wypełnią uczestnikom sporty zespołowe, pływanie, bowling, lodowisko oraz gry i zabawy. Nie zabraknie atrakcji pozasportowych takich jak wyjście do

21.01 - 25.01

Warsztaty Gimnastyczno - Akrobatyczny. Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt, która poprzez ćwiczenia zawierające elementy tańca, baletu, rytmiki, akrobatyki oraz ćwiczeń z przyborami, kształtuje estetykę ruchu i harmonię ciała.