30 Gru 2018 (niedziela)
10:00
logo Laboratorium

Laboratorium Wyobraźni: Pakiet pełny atrakcji

Experymentarium: Z prądem czy pod prąd – domowe sposoby na elektryczność Skąd się bierze prąd i czy można go zrobić samemu? Na warsztatach uczestnicy odkryją tajniki niewidzialnego prądu. Sprawdzą, czy prąd może “mieszkać” w ziemniaku oraz jak z baterii zrobić pędzący wagonik. Liczne doświadczenia pozwolą zrozumieć sekrety elektryczności oraz dowiedzieć się, jakie są ekologiczne sposoby pozyskiwania prądu.

Ekspozycja: Kątem oka – Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań uczestnicy znajdą odpowiedź na najnowszej ekspozycji czasowej “Kątem oka”. Wybiorą się w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po ekspozycji dowiedzą się, czy powiedzenie “studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Ekspozycja pomoże zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób za pomocą eksponatów.

Planetarium: W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę Która z gwiazd na niebie jest prawdziwą pierwszą gwiazdką? Gdzie spadają spadające gwiazdy? Czy gwiazdy na niebie migocą tak, jak lampki na choince? Na te oraz wiele innych pytań uczestnicy uzyskają odpowiedź w trakcie pokazu!

  • Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
  • Termin: niedziela, 30 grudnia
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00
  • Czas trwania: 3h

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Lokalizacja:
Laboratorium Wyobraźni PPNT
Rubież 46
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

niedziela, 3 Mar
10:30

W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach. Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści. Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki. "Stół - ciuchcia -

sobota, 23 Lut

Zapraszamy na IV Bal Ojców i Córek! Wyjątkowy bal na którym poświęcisz czas tylko swojej małej królewnie. Będzie to wydarzenie jak z bajki - Ty w garniturze, ona w przebraniu