SCENA CZYTANA // Wada serca

“Wada serca”
cykl: SCENA CZYTANA
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Ile razy chciałeś/chciałaś cofnąć czas? Ile rzeczy mógłbyś/mogłabyś sobie wtedy powiedzieć? To, co dzieje się teraz nie zawsze jest zrozumiałe od razu, wiele spraw wymaga czasu.
Doskonale zrozumiał to bohater sztuki, dla którego wydarzenia z przeszłości miały związek z jego wadą serca, z tym, kim jest, a raczej z tym, kim był w oczach matki.

Chłopiec dorastał w przekonaniu, że jest złym człowiekiem, trudnym dzieckiem, egoistą “bez serca”, a jego choroba to ogromny ciężar dla całej rodziny. Poczucie beznadziei pielęgnowała w nim od zawsze matka, która pragnęła tylko świętego spokoju, lecz nie umiała okazywać miłości.

Kształtujący się młody człowiek żył z ograniczeniami, które wymusiła na nim choroba – jak się później okazało – wmówiona mu w dzieciństwie, symboliczna. Dialog bohatera prowadzony z samym sobą z przeszłości jest retrospekcją zdarzeń i próbą rekonstrukcji myślenia kilku- i kilkunastoletniego chłopca. Rozmowa jest jednocześnie poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: kim jestem jako dorosły, co mnie definiuje i czy Ja-Upragniony w oczach matki jest Ja-Prawdziwym.

Twórcy:
Tekst: Przemysław Jurek
Reżyseria oraz dyskusja: Krzysztof Cicheński
Wykonanie: Klub przy Wspólnej

Cykl spotkań pod nazwą SCENA CZYTANA zaprasza do zapoznawania się z najnowszymi sztukami teatralnymi w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nietolerancji, ale także miłości, przyjaźni, lojalności i in. Teksty pochodzą z zeszytów Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.
Po każdej prezentacji tekstu odbywa się dyskusja, podczas której widzowie mogą debatować nad usłyszanem właśnie tekstem.

Czas trwania: 60 min. + dyskusja
Wiek uczestników: od 14 lat

Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Scena Czytana odbędzie się na Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

Lokalizacja:
Scena Wspólna
Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą
Poznań
Zobacz mapę

Inne wydarzenia z tej kategorii

niedziela, 25 Lis
14:00

Przygotowania do Świąt w rodzinnym mieście Lili trwają w najlepsze. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują spokojnego czasu w towarzystwie swoich rodzin. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy Lili postanawia wezwać za

czwartek, 6 Gru
10:00

36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW MŁODEGO WIDZA ALE KINO! "Animatic. Bajki z Poznania" FILMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO Pod tym hasłem kryje się nie lada wydarzenie firmowane nazwiskami dwóch Szacownych Profesorów.

poniedziałek, 10 Gru
19:00

Zaczarowani „Bajkami pokoleń” Charytatywny koncert instrumentalny Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą mjra Pawła Joksa muzycznie zachwyci już 10 grudnia 2018 roku. Wydarzenie pn. „Bajki pokoleń” odbędzie się o godzinie

niedziela, 9 Gru

Zbliża się... Ten cudownie przyjemny, pragnący spotkań, przytulności, świeczek, pierników, cynamonu i magii czas w roku. Przybywajcie wszyscy, co by zainicjować wspólnie ze społecznością Studia Tańca EtnoBalans wesołe i tajemnicze