24 Sie 2019 - 24 Sie 2019
15:00
Kije deszczowe - zaklinacze deszczu

Kije deszczowe – zaklinacze deszczu

Dla dzieci Warsztaty

Takich warsztatów jeszcze nie było! Warsztaty z tworzenia kijów deszczowych, nazywanych również zaklinaczami deszczu.

Kij deszczowy to instrument muzyczny wywodzący się z Ameryki Południowej. Prawdopodobnie pierwsze zaklinacze deszczu wykonane zostały w Chile, jak głosi legenda podczas długotrwałej suszy miejscowy szaman wymyślił zaklinacz deszczu, aby grając na nim prosić bogów o upragniony deszcz

Nie jest wymagane żadne doświadczenie, a jedynie ochota do działań manualnych 🙂

SOBOTA 24 sierpnia, godz. 15.00 do 18.00

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, a więc prosimy o zapisy na adres: [email protected]
Jeżeli zapisałeś/aś się na warsztaty to przyjdź – na Twoje miejsce czeka kilkanaście innych osób!!!

Warsztaty poprowadzi Zbigniew Polaczyk (absolwent Uniwersytetu Ludowego w Wzdowie, obecnie ULRA w Woli Sękowej). Czeladnik witrażysta i mistrz plecionkarz, który na co dzień prowadzi pracownię plecionkarską w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Baranowie).

UWAGA: Zajęcia mogą zostać odwołane w sytuacji ulewnego deszczu czy burzy. Jeśli do tego dojdzie, zamieścimy informację w formie postu w danym wydarzeniu.
Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu “Kulturalny Ogród Szeląg”

Lokalizacja:
Ogród Szeląg
ul. Ugory
Poznań

Inne wydarzenia z tej kategorii

poniedziałek, 7 Paź
09:30

Reżyseria – Anna Niedźwiedź Muzyka – Gabriel Kaczmarek Premiera – 2017, Teatr Cortiqué w Poznaniu Zobacz ręcznie wykonane kostiumy sceniczne inspirowane barokiem! Podziwiaj uczniów poznańskich szkół artystycznych w roli wykonawców!

piątek, 27 Wrz
19:00

"Chodź na słówko 3" Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu Piłka i Futrzak, a właściwie Kula i Toperz czyli słowa źle wypowiedziane przez małą

sobota, 5 Paź
11:00

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: "Król jest nagi!" My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej.