31 Sie 2019 - 1 Wrz 2019
10:00
Sens i bezsens nagród i kar

Sens i bezsens nagród i kar

Dla dzieci Warsztaty

Warsztaty „Sens i bezsens nagród i kar” są otwarte dla wszystkich, którzy zmęczeni są skupianiem uwagi na zachowaniu (dziecka) i chcą wyjść z nawyku myślenia, w którym ludzie składają się wyłącznie lub głównie z właściwego bądź niewłaściwego zachowania. Dla tych, którzy tęsknią za kontaktem bez „muszę, bo inaczej mama mnie ukarze” i szukają dróg w kierunku kontaktu „bo chcę być razem i pragnę mieć wpływ na budowanie fajnej atmosfery”

Wiele przykładów, które poruszymy będzie mieć swoje źródło w przestrzeni podwórka i rodziny. Jednocześnie, kary i nagrody pojawiają się też w związkach, w szkole, w pracy, w szeroko rozumianych systemach obecnych w naszym otoczeniu, prawda? Temat ten obłożny jest wieloma mniej lub bardziej uświadomionymi przekonaniami i obawami:

:: Wychowanie bez kar sprawi, że ludzie (szczególnie ci mali) „wejdą nam na głowę.”
:: Daj komuś palec, a chwyci całą rękę.
:: Aby dostać coś dobrego, trzeba na to zasłużyć.
:: Jak się człowiekowi da odpowiednią nauczkę, to zapamięta na całe życie.

Przyjrzyjmy się temu!

W trakcie warsztatów razem:
:: Porozmawiamy o tym, co to znaczy, że wychowanie poprzez kary i nagrody lub szukanie innej ścieżki wpływu czy kontaktu, to wybór między radykalnie odmiennymi poglądami na naturę ludzką.
:: Zastanowimy się, co chcemy uzyskać karząc.
:: Jeżeli kara rzekomo jest skuteczna, to dlaczego trzeba karać wciąż od nowa?
:: Skoro egzekwowanie niekończących się zakazów, to upiornie ciężka praca, jakie są powody, że się tego trzymamy?
:: Odpowiemy na pytanie, co obiecujemy sobie nagradzając.
:: Przyjrzymy się, co otrzymujemy i co tracimy, karząc lub nagradzając.
:: Poszukamy alternatyw.
:: Doznamy na własnej skórze różnicy między karzącym a ochronnym użyciem siły.
:: Poznamy zasady a może nawet przećwiczymy dawanie konstruktywnej informacji zwrotnej.
:: Może część uczestników, dla których jest to nowe, wypróbuje mediację między maluchami (rodzeństwem czy w przedszkolu) wg tzw. „minikręgów” (micro cercles)?

Spotkanie dla wszystkich, preferencyjnie dla osób po 8 h warsztatów z Porozumienia bez Przemocy.

Trenerka: AGNIESZKA PIETLICKA
Uwielbiam prowadzić warsztaty. Pasjami szukam inspirujących lub bulwersujących przykładów, metod, które sprawią, że praca na „trudnych tematach” będzie raczej głęboka, niż ciężka. Przekonania z Porozumienia, które mnie aktualnie niosą, to „Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest też zrobienia niedoskonale” oraz „Ludzie zawsze robią najlepiej, jak potrafią”. Prywatnie jestem partnerką oraz matką, lubię góry i Jamesa Bonda.

TERMIN: 31.08-1.09 2019 (sobota-niedziela), I dzień 10-18, II dzień 9-16
MIEJSCE: Poznań, Jeżyce, Sienkiewicza 6/12
KOSZTY: Wybrana kwota z widełek:
:: Klienci indywidualni: od 310 do 1000 zł
:: Firmy: od 460 do 1000 zł
:: Szkoły, przedszkola: od 360 do 1000 zł
Szkoły, przedszkola i inne podmioty które maja prawo do zwolnienia z vat z tyt. Ust vat art. 43 ust pkt 29 c (tj. usługa zostanie opłacana co najmniej w 70% z środków publicznych) publicznych
:: Osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia: od 200 do 1000 zł

:: Wymagana bezzwrotna zaliczka w kwocie od 30 do 100 zł

Informacje merytoryczne: [email protected]
ZAPISY: https://du-t.com/sklep/warsztat/nagrodyikary

Lokalizacja:
Pietlicka Miejsce Ludzi- NVC i IFS - Poznań
Sienkiewicza 6/12

60-817 Poznan

Inne wydarzenia z tej kategorii

28.09 - 29.09

To obsługowa, terenowa gra miejska w przestrzeni Starego Miasta. Odszukaj animatorów i rozwiązuj zagadki ukryte w staromiejskich miejscach wspólnych. Wspólnie z: Stowarzyszenie na Szage Miejsce startu: Stary Rynek (przy Odwachu)

poniedziałek, 21 Paź
11:30

Spektakl “Jezioro łabędzie-miniatura” (reżyseria: Beata Wrzosek-Dopierała) produkowany przez Teatr Cortiqué we współpracy ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź powstał z myślą nie tylko o wielbicielach baletowej klasyki, ale przede wszystkim o

piątek, 25 Paź
11:00

"Sztuka bez babci" Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu Ta historia jest opowieścią Samuela - dwunastoletniego chłopca. Zaczyna się w chwili, kiedy To (pięcioletnia

poniedziałek, 7 Paź
11:30

Reżyseria – Anna Niedźwiedź Muzyka – Gabriel Kaczmarek Premiera – 2017, Teatr Cortiqué w Poznaniu Zobacz ręcznie wykonane kostiumy sceniczne inspirowane barokiem! Podziwiaj uczniów poznańskich szkół artystycznych w roli wykonawców!

sobota, 19 Paź
17:00

Głównym bohaterem spektaklu jest Polska, to o Niej opowiadamy . Będziemy snuć opowieść o tym co było, co jest i co może się stać wokół bardzo popularnej i gloryfikowanej myśli