TRY WALKING IN MY SHOES / KOLEKTYW ANALOG

Spektakle

“Try walking in my shoes” to spektakl w procesie, o relacjach osób uchodźczych, które próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, w innym kraju, kulturze, społeczeństwie, biurokracji, które szukają siebie na nowo.
To również herstorie o siostrzeństwie, wsparciu, o razem wylanych łzach, jak i spontanicznie pojawiającym się uśmiechu, wspólnym śpiewaniu, o strachu, przemęczeniu i tworzeniu międzynarodowego kręgu kobiet.

W Mińsku, Stambule, Erywaniu, Rzymie i Poznaniu przeprowadzone zostały interwencje artystyczne przeciwko przemocy wobec kobiet z użyciem pomalowanych na pomarańczowo butów. Każda para opowiadała inną historię, inna tragedię.
W kolejnych miesiącach będą odbywać się akcje społeczne:

19 przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży – pomarańczowe wstążki.
16 dni przeciwko przemocy, która odbywa się corocznie pomiędzy: 25 listopada Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Prawa kobiet, dzieci, młodzieży są prawami człowieka.
Wojna – rodzaj żeński, nie jest łaskawa dla tych osób, a jednym z ważniejszych praw, które są niezbędne do życia, godnego funkcjonowania jest móc żyć w bezpiecznym i nieautorytarnym kraju, bez wojen, lęków, braku jedzenia, leków, opieki, bez przemocy.
Kolor dojrzałej pomarańczy kojarzy się również z kamizelkami ratunkowymi, w których wiele osób próbowało uciekać przez morze z objętej wojną Syrii i innych krajów Afryki Północnej.

Symboliczne wybór w scenografii koloru pomarańczowego ma być alarmem – zwróceniem uwagi na tematy ważne, które pojawiają się w mediach, na salonach, w domu, szkole, pracy… i które przemijają w mgnieniu oka, stając się niedostrzeganymi, bez szansy by doprowadzić do realnych zmian.

Postaramy się przedłużyć czas trwania komunikatów, pozwolić im wybrzmieć i wspólnie poczuć szczere współistnienie.

Spektakl przygotowała grupa artystyczna, działająca przy Kolektywie Analog.

Występują:
Svitlana Sevostianova, Olga Turlyuk, Ewa Bielańczyk-Obst Евгения Соколова, Анастасия Ивасёва, Rimma Tyshkevych, Margarita Pugaczenko, Natalia Szkraba, Наталья Николюк, Monika Wińczyk.
Konsultacje dźwiękowe i instrumentarium:
Hubert Wińczyk
Spektakl zrealizowany przy wsparciu Teatru Ósmego Dnia.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Sala Czarna
Ratajczaka 44
Poznań

Polecamy także:

sobota, 29 paź
15:00

Premiera: 27 sierpnia 2022Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.Irena Sendlerowa Chcielibyśmy napisać, że

poniedziałek, 10 paź
19:30

Samotne, doświadczone przez życie kobiety w... pewnym wieku i dwóch mężczyzn, którzy pojawiają się nagle i niosą ze sobą pewną "tajemnicę". Co się wydarzy, gdy z czasem kolejne szczegóły zaczną

czwartek, 27 paź
19:00

Od kilku lat w Teatrze Ósmego Dnia grupa dziesięciu osób z niepełnosprawnością intelektualną pracuje z Katarzyną Klebbą, Marcinem Kęszyckim i Konradem Szymańskim, posiadającym wieloletnie doświadczenie w tego typu pracy. Grupa

poniedziałek, 24 paź
12:00

ACH TE KOTY25.09.2022 godzina 13:00; 15:3026.09.2022 godzina 10:00, 12:00oraz23.10.2022 godzina 13:00; 15:3024.10.2022 godzina 10:00, 12:00Druga edycja szalonej, musicalowej rewii z kocim pazurem w tle! Broadwayowski show, w którym kocia ferajna

sobota, 15 paź
19:00

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu! Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde