Konkurs Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL – Set I / Polish Competition ANIMATOR.PL – Set I | ANIMATOR 2022

Kino

A Brief History of Us, Etgar Keret, Poland 2021, 6’22”
Będąc w długim związku, czujesz czasem, że nie jesteś już indywidualną jednostką, ale raczej częścią złożonego organizmu. Od całej twojej codziennej rutyny, poprzez podejmowane decyzje, muzykę, której słuchasz, aż po powietrze, którym oddychasz – ciężko jest stwierdzić różnicę między twoimi a naszymi wyborami.

The story is about a couple who have gone so long together that they almost became one.

3 geNARRACJE / 3 geNARRATIONS, Paulina Ziółkowska, Poland 2021, 8’30”
Rodzi się dziecko. Córka staje się matką. Matka staje się babcią. Babcia… ona po prostu chce umrzeć. Zmiana pokoleń. Członkowie rodziny muszą wejść w cudze buty, wstąpić w nowe role. Czy jest to po prostu krok, który się stawia, czy zaproszenie do dziwnego tańca pokoleń? Jeden krok do przodu, dwa kroki do tyłu, aby nie zamienić się we własną matkę.

3 generations, 3 narrations, 3 different points of view. A dance of generations.

The Bridge, Izumi Yoshida, Poland 2022, 20’
Historia o polskich sierotach na Syberii, które zostają uratowane przez Japończyków.

Story of orphans who have lost their families and homeland, who have had to become adults and fight for their lives, who thanks to people of good will were saved and given their lost childhood back.

Dystans / Distance, Katarzyna Orłowska, Poland 2021, 3’17”
Dwoje ludzi wpatruje się w migające za oknami światła, myśląc o pokonaniu dystansu między sobą. Spokój pustej stacji i przemijające widoki z pociągu pogłębiają ich samotność.

Two people stare at the flashing lights outside the windows and think about overcoming the distance between each other. The stilness of an empty station and repetitive views from the train window only deepen their loneliness

Astra, Michał Łubiński, Poland 2022, 14’59”
Sześcioletnia Astra stara się zatrzymać swoją starszą siostrę Annę, która szykuje się do lotu na Księżyc. Gdy okazuje się, że życiu astronautki zagraża niebezpieczeństwo, Astra kradnie rakietę z Agencji Kosmicznej i rusza na pomoc.

A six-year-old Astra is trying to prevent her older sister Anna from going to space. Despite the opposition, Anna goes on her mission. When her life is at risk, Astra comes to the rescue.

Siostra / Sister, Kasia K. Pieróg, Poland 2022, 12’
Dwie siostry podróżują przez Krainę Chmur w poszukiwaniu Wielkiego Drzewa. W wyprawie pełnej niepowodzeń, wyrzeczeń, radości i smutków zbliżają się do swojego celu i do siebie samych. Film o dynamice siostrzanej relacji, wzajemnych problemach i wspólnym dojrzewaniu.

The two sisters travel across the Realm of Clouds, looking for the Big Tree. Their way will be full of setbacks, self-sacrifices, sadness, and yet filled with joy. Across their eventful journey, while getting closer to their destination, they will become closer to themselves as well. The film pictures a multidimensional dynamic and growth of an emotional bond within a sisterhood’s relationship.

Green, Karolina Kajetanowicz, Poland 2021, 8’15”
Przydrożna zieleń to ziemia niczyja. Powstała, by ją mijać, nie żeby w niej być. Geometryczna i sztucznie wyznaczona, ale porośnięta dzikimi chwastami – należy do człowieka czy do natury? To samo tyczy się twojego Ciała. Ciągasz je za sobą przez wszystkie dni, zamiast być w nim. Bądź nim. Stworzyłam ten film, żeby twoje zmysły mogły odpocząć między prawdziwymi filmami. Żeby Twoje Ciało mogło się zdrzemnąć. Słodkich snów, drogie Ciało. Kocham cię.

Roadside greenery is a noman’s land. It was created to be passed by, not to be in it. Geometrical and artificial, yet taken by wild weeds – does it belong to man, or to nature? The same goes for your Body. You drag It through your days instead of being in It. Be It. I made this film for you to relax. To ease your senses between real films. To take a nap. Sweet dreams, fellow Body. I love you.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Kino Muza - SALA 1


Polecamy także:

środa, 6 lip
17:30

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą

niedziela, 3 lip
14:30

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures pt: ELVIS z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią