uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Danielem Michną

Warsztaty

Znamy ich ze sceny, ze spektakli Polskiego Teatru Tańca, z nieograniczonych możliwości ruchowych, charyzmy, artyzmu…Teraz poznamy ich w nowej roli – pedagogów dzielących się doświadczeniem pracy z ciałem, sceniczną praktyką, pasją ruchu, improwizacji i kreacji. W ramach cyklu uczyMY #naTaczaka zapraszamy na zajęcia z artystami – tancerzami Polskiego Teatru Tańca.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Daniela Michnę skupimy się na technice pracy z podłogą opartej na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, swobodnym użyciem pędu oraz przepływu energii. Poznamy i nauczymy się wykorzystywać podstawowe akcje, takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiraling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą nam w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryjemy, czym jest centrum i jak wykorzystać jego potencjał. Poznamy ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów. Przekroczymy granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

poziom zaawansowana: open level
Czas trwania: 1,5 h.
godz. 18.30
grupa wiekowa: 14+
W poniedziałki prowadzone są zajęcia dla grupy zamkniętej – poziom zaawansowany.

Ceny:
Wstęp na pojedyncze zajęcia: 30 zł – można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem zajęć lub drogą elektroniczną.

Karnet na cykl 5 zajęć: 120 zł – do wykupienia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca

Daniel Michna – tancerz, instruktor tańca, dyplomowany choreograf. Ukończył licencjat choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tańca klasycznego uczył się pod okiem wielu wybitnych pedagogów, m.in. Wacława Niedźwiedzia, Aliny Towarnickiej, Anny Rurak. Brał udział w wielu warsztatach za granicą: GaGa – Ohad Naharin (Izrael), Contact improvisation – Scott Wells i Modern dance – Rosana Gamson (USA). W Polsce szkolił się pod okiem wielu znanych pedagogów i choreografów tańca współczesnego tj. Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Maciej Kuźmiński. Występował na scenie Krakowskiego Teatru Variété czy Teatru V6 w Łodzi. Brał udział w spektaklach Teatru Tańca Alter oraz Teatru Tańca Kijo.

Lokalizacja:
Polski Teatr Tańca
Stanisława Taczaka 8
Poznań

Polecamy także:

wtorek, 17 maj
10:13

Malowanie przy winie ​Głównym celem spotkania jest dobra zabawa i możliwość nawiązania nowych znajomości, przy jednoczesnym uwolnieniu swojej kreatywności i fantazji. Malujesz co chcesz i tak jak czujesz. Nie musisz