3 lip 2022 (niedziela)
23:59
wystawa "Antoni Gaudi" - zwiedzanie z audioprzewodnikiem 5.03-3.07.2022

wystawa “Antoni Gaudi” – zwiedzanie z audioprzewodnikiem 5.03-3.07.2022

Wystawy

ANTONI GAUDÍ wystawa już od 5.03.
zwiedzanie wystawy z audioprzewodnikiem

TYP: SZTUKI WIZUALNE
MIEJSCE: PRZESTRZENIE CK ZAMEK
Godzina: 12 – 20
Data: od 5.03.2022 do 3.07.2022
Cena: zwiedzanie z audioprzewodnikiem: 35 (n) 30 (u) 25 (grupowy x ilość osób w grupie)

Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki.
Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”, ale również ekolog stosujący w swoich dziełach zasady recyklingu. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.
Będzie to pierwsza w Polsce, największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego architekta. Zapraszamy na wędrówkę po zadziwiającym świecie Gaudíego: od projektu spółdzielni La Obrera Mataronense przez Pałac Güell i domy Calvet, Batlló oraz Milàaż do świątyni Sagrada Família, jego najbardziej znanego dzieła.
Program towarzyszący
Ekspozycji będzie towarzyszył bogaty program edukacyjny (wykłady, spotkania, warsztaty, oprowadzania, lekcje dla szkół). Zbadamy fenomen Barcelony − miasta, w którym działał artysta oraz historyczne źródła jego inspiracji. Przyjrzymy się współczesnej spuściźnie Gaudíego oraz temu, czego dziś możemy się od niego nauczyć. Dla szkół przygotowujemy warsztaty oraz specjalne lekcje.
Zapraszamy także na dwie wystawy towarzyszące, dostępne w otwartych przestrzeniach Zamku. Pierwsza z nich pokaże wybór rysunków architektonicznych budowy i licznych przebudów Zamku Cesarskiego, powstałych przez dziesięciolecia istnienia gmachu, druga będzie stanowić okazję do zastanowienia się nad związkami świata przyrody ze sztuką i architekturą, biorąc za punkt wyjścia fotografie owadów.
Więcej informacji o programie towarzyszącym, dostępności i biletach przeczytasz klikając w poniższy zielony przycisk:

PRZEJDŹ DO STRONY WYSTAWY

Dostępność wystawy
Duża część programu towarzyszącego jest dostępna dla osób g/Głuchych oraz słabosłyszących: część wykładów jest opatrzona tłumaczeniem na PJM, zaś wszystkie nagrane wykłady są opatrzone napisami. Dla osób słabowidzących i niewidomych przygotowano na wystawie obiekty dotykowe oraz audiodeskrypcje. Przedprzewodnik pozwoli komfortowo doświadczyć wystawy osobom ze spektrum autyzmu. Osoby mające trudność w poruszaniu się będą mogły skorzystać z mobilnych siedzisk służących również jako podparcia. Całość wystawy zrealizowana będzie w przestrzeniach nieposiadających progów lub wąskich przejść utrudniających poruszanie się na przykład osobom na wózkach. Można zamawiać oprowadzanie dla osób g/Głuchych słabowidzących i niewidomych.kuratorka: Charo Sanjuán GómezWystawa czynna w Sali Wystaw i przestrzeniach Zachodniego Skrzydła Zamkuwtorek-niedziela w g. 12-20, w czwartki w g. 12-22zwiedzanie dla szkół: poniedziałek-piątek g. 9-20 (po uprzednim umówieniu)bilety: 30 zł (n), 25 zł (u), 20 zł (grupowe, powyżej 15 osób)–Organizatorzy: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Miasto Poznań, Aurea Cultura i ArtPatronat honorowy: Ambasada Hiszpanii w Polsce, Prezydent Miasta Poznania,Partnerzy wystawy: Veolia, NH PoznańPatroni medialni: RMF Classic, Anywhere, WTK, epoznan.pl, Radio Afera, Onet

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną warunkiem wzięcia udziału w wystawie „Antoni Gaudí” (osób w wieku powyżej 12 roku życia) jest posiadanie Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego (zrobionego w ciągu ostatnich 72 h) negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (lub innych dokumentów potwierdzających powyżej określone stany).Zasady regulujące zwiedzenie wystawy mogą ulec zmianie. W celu uzyskania informacji o aktualnych zasadach panujących w CK ZAMEK skontaktuj się z punktem informacyjnym CK ZAMEK pod numerem telefonu: +48 61 64 65 272.

Lokalizacja:
Centrum Kultury Zamek (CK Zamek)
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także: