18 gru 2021 - 18 gru 2021
19:00
Kabaret U Przyjaciół

Kabaret U Przyjaciół

Kabaret / Stand-up Kultura i sztuka Rozrywka Spektakle
SCENA KOMEDIOWA
PREMIERA: 10 grudnia 2021 roku
Czas trwania: 55 minut
Szanowni Państwo,
wiem, że etykieta nakazuje zwracać się do siebie per pan, pani. Siedzimy tu jednak razem zamknięci… Nie wiadomo kiedy wyjdziemy. Niektórzy mogą nie doczekać otwarcia tych drzwi. Rozsiądźcie się wygodnie, bo to jest to, czym dziś się będziemy zajmować. Będziemy siedzieć.
Wszyscy mamy swoje cele. Większe, mniejsze, zbiorowe, indywidualne. Czasem trudno jest je osiągnąć. Dlatego jesteśmy w więzieniu. Każdy siedzi w celi celem siedzenia i wszyscy zadowoleni. No, prawie wszyscy. Zbyszkowi wczoraj urodził się syn, mimo że Zbyszek siedzi już od trzech lat. No nie ma szczęścia chłopak. No cóż… Witamy w więzieniu!
Zamysł stworzenia programu kabaretowego towarzyszył nam od wielu lat. Jako stowarzyszenie teatralne “U Przyjaciół” zrealizowaliśmy spektakle w konwencji teatru absurdu (“Bywalcy Absurdutu” premiera 14 maja 2011), czarnego humoru (“Niebostrzyg” premiera 31 października 2012), czy też satyry społeczno-obyczajowej (“Fobie” premiera 17 maja 2012). Czas lockdownu wpłynął na aktywność scenariuszową. Pierwszy program Kabaretu U Przyjaciół nazywa się “Więzienie”, i w sposób metaforyczno-komediowy opisuje sytuację zamknięcia, izolacji.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA POZNANIA
#poznanwspiera
Rezerwacje biletów:
1. mailowo: [email protected]
2. pod numerem telefonu: 61 851 67 95
(pon-sob. godz. 10:00 -17:00)
OBSADA:
Alicja Gotowała
Stanisław Przewoźny
Miłosz Loba
Tomasz Zajcher
reżyseria: Stanisław Przewoźny, Tomasz Zajcher
scenariusz: Stanisław Przewoźny
muzyka: Stanisław Przewoźny
realizacja światła/dźwięku: Monika Chuda
kostiumy: Monika Chuda
scenografia: Stanisław Przewoźny, Tomasz Zajcher
produkcja: Teatr „U Przyjaciół”
UWAGA: SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 ROKU ŻYCIA
Lokalizacja:
Teatr U Przyjaciół
ul. Mielżynskiego 27/29
Poznań

Polecamy także:

czwartek, 10 lut
20:00

Zapraszamy na wieczór stand-up comedy! Z programem "Do skutku" wystąpi Michał Kutek. Przed Michałem na scenie pojawi się także komik supportujący. *Wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym, prosimy o zabranie

czwartek, 3 lut
19:00

POZNAŃ COMEDY SHOW to połączenie wszystkiego, co w komedii najlepsze – skecze, stand up, piosenki, improwizacje, a do tego muzyka na żywo. Wszystko na jednej scenie, jednego wieczoru, z jedynymi