29 paź 2021 (piątek)
20:00
Closterkeller

Closterkeller

Koncerty

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. “klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą.

Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco “zakręconego” pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu, zatytułowane „Viridian”, miało swoją premierę jesienią 2017 roku, jako dziesiąty album studyjny, którego wydawcą był Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio Kultowe Adama Toczko, który był jednocześnie jego producentem muzycznym. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.
Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii Album Roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór „Kolorowa Magdalena” nominowano w kategorii przebój roku.

Obecnie zespół przygotowuje materiał na nowy, jedenasty album studyjny.

bilety:
40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące + 10 zł – tylko antresola

Lokalizacja:
Blue Note Jazz Club
Kościuszki 76/78
Poznań

Polecamy także:

wtorek, 22 lut
20:00

Formacja będąca jedynym w swoim rodzaju kolażem jazzu, rocka, muzyki elektronicznej, szeroko pojętego fusion oraz wielu innych gatunków.Zespół nie zamyka się w sztywnych ramach żadnego nurtu współczesnej muzyki instrumentalnej, czerpiąc