16 październik 2021 (sobota)
20:00
HIATUS FESTIVAL 16.10.2021 Seti Setters Rashad Becker

HIATUS FESTIVAL 16.10.2021 Seti Setters Rashad Becker

Koncerty

Podczas dwóch dni Hiatus Festival 2021 będzie można zapoznać się z wyjątkowymi przedstawicielami świata muzyki elektronicznej / niezależnej z Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja odbędzie się w sposób hybrydowy: na żywo w Sali Wielkiej CK ZAMEK oraz za pośrednictwem Radia Afera.

Bilety: 30 zł – 1 dzień, 50 zł – dwudniowy karnet

Sobota:

SETI SETTERS – fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Ich eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności.
Zespół tworzą:
Dawid Dąbrowski – syntezator modularny
Justyn Małodobry – bas
Kuba Płużek – piano

RASHAD BECKER – kompozytor i muzyk mieszkający w Berlinie. Jego dzieła są wielowarstwowymi narracjami, zaludnionymi przez brzmieniowe byty – to nieśmiałe, to grubiańskie, to dominujące, to uległe. Często mają one w sobie rys tragikomiczny – jak w wyśnionym, komiksowym requiem lub tańcu godowym z innego wymiaru. Do jego najnowszych dzieł należą „Traditional Music of Notional Species”, opublikowane w dwóch tomach przez wytwórnię PAN, oraz wieloczęściowe „Based on a True Story”, oparte na historycznych partyturach poddanych „dźwiękowej inscenizacji”. Otrzymał zamówienia m.in. od nowojorskiego Alarm Will Sound, berlińskiego kwartetu smyczkowego Kaleidoskop oraz czołowej niemieckiej kompanii teatralnej Berliner Ensemble.

Projekt wspierany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Polecamy także:

poniedziałek, 25 październik
20:00

Córka Czesława Niemena pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych przebojów Czesława Niemena, takich jak „Jednego serca”, „Dziwny