#335 BADA, Fȧgelle

Koncerty

BADA (SE)

Szwedzki kolektyw noisowo, psychodeliczno rockowy nie stroniący od wolnej improwizacji.

Dźwięki BADA pochodzą ze skrajnie różnych kierunków: dronowe krajobrazy, dysonanse organów piszczałkowych, plemienne rytmy, mgliste, mroczne gitary i głęboki, zniekształcony bas.
To z tych różnorodnych źródeł proces kreatywności nieustannie ewoluuje.

Tylko kilka śladów BADA jest dostępnych w internecie, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do ich muzyki jest doświadczenie jej na żywo gdzie głośność instrumentów będzie na tyle wysoka, aby dźwięki rezonowały w waszych ciałach – akt, który łączy niezbędną więź między muzyką a światami fizycznymi.

BADA jest złowrogim stworzeniem Anny Von Hausswolff, Hannesa Nilssona, Davida Sabela, Filipa Neymana i Gianluca Grasselli. Zaprezentują swój nowy album podczas tegorocznej trasy koncertowej.

Anna spędziła większość czasu od wydania swoich ostatnich albumów „The Miraculous” i „Dead Magic”, podróżując po świecie i grając specjalne pokazy w bardzo wyjątkowych okolicznościach: m.in. Lincoln Cathedral lub Montreux Jazz Festival, otwarcie dla Nicka Cave’a & Bad Seeds, wspólne trasy koncertowe ze Swans i Sunn O))), a także własne trasy koncertowe, w tym po Chinach.
Udziela się również w Royal Swedish Opera House, wystąpiła podczas bankietu nagrody Nobla, oraz w utworze Koad Yanna Tiersena.

Fågelle (SE)

Pochodzi ze Szwecji, tworzy muzykę, w której noisowe warstwy przeplatają się z popowymi melodiami. Używając efektów gitarowych, syntezatorów i samplera zanurza się w dźwiękach, eksperymentuje, używa poezji, aby stworzyć fascynującą piosenkę gdzieś między sound artem a popem. Jej świat dźwiękowy nie jest niczym ograniczony. Znajdziemy tu nagrania terenowe moskiewskiego metra, krzykliwe partie gitary i posępne dźwięki syntezatorów.

Polecamy także:

sobota, 22 sty
19:00

Anna Dąbrowska - Pierwsza Dama Polskiego Popu.Laureatka Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Pop.Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskał status co najmniej Platynowej:„Samotność

niedziela, 30 sty
17:00

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w

czwartek, 30 gru
20:00

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, na który czekamy cały rok. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby w nadchodzące Święta śpiewać radośnie kolędy wspólnie z całą rodziną, przygotowaliśmy magiczny koncert!

wtorek, 7 gru
13:00

André Rieu i jego urocza Orkiestra Johanna Straussa przygotowali dla Was przepełnione świąteczno-noworoczną atmosferą magiczne show. Maestro „wybudował” własny Pałac Zimowy w swoim rodzinnym Maastricht. Wśród 200 lśniących weneckich kandelabrów

czwartek, 6 paź
19:30

MORRICONE FILM HISTORYto koncert, w czasie którego 30 osobowa Italian Movie Orchestra mistrzowsko kierowana przez maestro Simone Giusti wykona nieprzemijające utwory muzyczne Ennio Morricone, które stanowiły ścieżki dźwiękowe do wielu