Mariusz Kwaśniewski na żywo vol. 23: Neons i Córy

Koncerty

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interusujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera.

Neons – poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann.

W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 ukazał się debiutancki singiel zespołu – “Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 zespół opublikował drugi utwór – “I Feel Like Movin’”. W sierpniu tego samego roku zespół wypościł trzeci singiel – “Waves”, który doczekał się obrazu. Teledysk to swojego rodzaju pocztówka z wakacji, powiew nadmorskiej bryzy oraz oniryczna podróż do lat dzieciństwa.

CÓRY, czyli Kasia i Natalia, tworzą muzykę inspirując się soulem, hip hopem i R&B. Połączyły je długie godziny niekończących sie rozkmin, czwartkowe kawki, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji.

W czerwcu ukazał się pierwszy singiel poznańskiego duetu – “Morele Bax”, który (jak twierdzą same twórczynie) przenosi nas do czasów beztroskiej młodości.

Bilety: 10 zł – miejsca siedzące nienumerowane

Lokalizacja:
Blue Note Jazz Club
Kościuszki 76/78
Poznań

Polecamy także:

poniedziałek, 22 Lis
19:00

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA Z ZESPOŁEM - Koncert Jubileuszowy Zapraszamy Państwa na niezwykle poruszający koncert - Andrzeja Sikorowskiego- wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów,