13 Cze 2021 (niedziela)
19:00
TANGO SHOW! – MISTRZOWIE Z ARGENTYNY

TANGO SHOW! – MISTRZOWIE Z ARGENTYNY

Koncerty

Tango z samego serca Argentyny w sercu Poznania! Zespół La San Luis Tango po raz kolejny w Blue Note, rusza w swoją pożegnalną trasę.

Artyści dobrze znani poznańskiej publiczności utknęli w czasie pandemii w Polsce; mamy jedną z ostatnich okazji, by spotkać się z nimi na żywo!

Repertuar zespołu opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie.
W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,
– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,
– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna,
– 2016 – Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.
Jak mówią sami muzycy, ich misją jest granie, śpiewanie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata. I tym razem tango w ich wykonaniu, zagości w u nas.

Podczas koncertu zatańczą założyciele pierwszego w Polsce Teatru Tanga – Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek.

Bilety:
50 zł – pierwsza pula
70 zł – druga pula

Lokalizacja:
Blue Note Jazz Club
Kościuszki 76/78
Poznań

Polecamy także:

piątek, 2 Lip
20:00

LottoZespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki: Mike Majkowski – gitara basowa, Łukasz Rychlicki – gitara, Paweł Szpura – perkusja.Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki

niedziela, 10 Paź
19:00

Zapraszamy na koncert największych przebojów Edyty Geppert. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek