Short Waves 2021: Polish Competition II

Kino

Konkurs Polski II


Własne śmieci (Your Own Bullshit)

Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Recytowane śpiewająco od wielu długich lat.

Polska 2020. Animacja. 6′. Reżyseria: Daria Kopiec. Produkcja: Studio Munka

Wyraj (Vyraj)

Podczas gdy Weronka walczy o zdrowie swojego ojca, otaczający ją świat przeczy regułom logiki. Czy to możliwe, że jej syn ma wpływ na stan zdrowia dziadka?

Polska 2020. Fabuła. 21′. Reżyseria: Agnieszka Nowosielska. Produkcja: Krzysztof Kieślowski Film School

Julia nad morzem (Julia at the Seaside)

Julia samotnie spędza wakacje nad polskim morzem. Wykorzystuje Tindera by poznać chłopaków, którzy często okazują się dziwaczni ale czasami też dość sympatyczni.

Polska 2020. Dokument. 17′. Reżyseria: Mariusz Rusiński. Produkcja: Studio Munka

We Have One Heart

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał.

Polska 2020. Animacja. 11′. Reżyseria: Katarzyna Warzecha. Produkcja: Studio Munka

Alicja i Żabka (Alice and the Frog)

Opowieść o zbyt szybkim dorastaniu i trudnych decyzjach. Historia 14-letniej dziewczynki, która zachodzi w niechcianą ciążę. Przerażona ucieka w świat wyobraźni. Odtąd bajka miesza się z rzeczywistością. Nikt z mieszkańców miasteczka nie staje po stronie Alicji, a żaden z lekarzy nie chce podjąć się przeprowadzenia legalnej aborcji.

Polska 2020. Fabuła. 29′. Reżyseria: Olga Bołądź. Produkcja: Studio Munka

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

środa, 23 Cze
14:45

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Pierwszy polski film o miłości w Pokoleniu Z wchodzi do kin!

czwartek, 24 Cze
15:45

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Pierwszy polski film o miłości w Pokoleniu Z wchodzi do kin!

środa, 23 Cze
19:30

Każdego dnia w RPA znika wiele dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zmuszane do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu

sobota, 19 Cze
11:00

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/W tym roku selekcję dla Short Waves Festival for Kids przygotował

niedziela, 20 Cze
21:15

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Na odciętym od reszty kraju skrawku ziemi rządzą kobiety, a główną

środa, 23 Cze
17:15

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu