17 Cze 2021 (czwartek)
20:00
Short Waves 2021: International Competition V: Show me the way / Wskaż mi drogę

Short Waves 2021: International Competition V: Show me the way / Wskaż mi drogę

Kino

Konkurs Międzynarodowy V

Gubimy się w oceanie możliwości i informacji. Czujemy się przytłoczeni ilością sposobów postrzegania i rozumienia świata. Jak odnaleźć logikę w naszej egzystencji? Czasami desperacko poszukując znaczenia w różnych zdarzeniach, bohaterowie znajdują je w nienamacalnych, niezrozumiałych, czasem nawet mistycznych praktykach. Filmy starają się znaleźć odpowiedzi na różne sposoby, nie zawsze w pełni zadowalające, ale przynajmniej do pewnego stopnia pokrzepiające.

Legodimo Le Kopana Le Lefatshe (Heaven Reaches Down to Earth)

Moment, w którym Tau uświadamia sobie swoją seksualność uruchamia kaskadę myśli i emocji, która uderza Tumelo – ich relacja już nigdy nie będzie taka sama.

Południowa Afryka 2020. Fabuła. 10′. Reżyseria: Tebogo Malebogo. Produkcja: Peet Van Staden

Blue Honda Civic

Romantyczne pejzaże często przedstawiały warunki pogodowe, topografię narodowego krajobrazu, motywy religijne, duchowość natury oraz sceny łowieckie. Blue Honda Civic to minimalistyczny film drogi odzwierciedlający uczucia kierowcy poprzez krajobrazy na które on(a) spogląda.

Finlandia 2020. Dokument/Eksperyment. 11′. Reżyseria: Jussi Eerola. Produkcja: Jussi Eerola

A Lack Of Clarity

Nocna wędrówka bez celu przez mocno podświetlone i zaludnione miasto. Film prezentuje nagrania promocyjne z kamery termowizyjnej od producenta z Las Vegas, prowadzące do refleksji na temat tego jak człowiek rejestruje sam siebie oraz na temat nowych form inwigilacji, które tworzą się wokół niego. Poprzez obserwowany miejski krajobraz składający się z hazardzistów i pijących, “A Lack of Clarity”, fragmentarycznie łączy oświetlenie Paryża pod koniec XVII wieku z potencjalną inwigilacją mglistych snów głównego bohatera.

Dania 2020. Eksperyment. 22′. Reżyseria: Stefan Kruse Jørgensen. Produkcja: Stefan Kruse Jørgensen

Some Kind of Intimacy

Autor stara się nawiązać kontakt z owcami, które mieszkają niedaleko miejsca pochówku jego rodziców. Wyjątkowe spojrzenie na temat żałoby, charakteryzujące się humorem i czułością.

Wielka Brytania 2021. Dokument. 6′. Reżyseria: Toby Bull. Produkcja: Toby Bull

A Wilderness of Lost Connections

“Skąd wydobywa się światło?” Jakie retoryczne struktury tworzą ludzie by je ujrzeć? Zestawienie trzech różnych systemów przekonań ma za zadanie częściowo ułatwić zrozumienie makro-bohatera filmu – Ameryki. ‘A Wilderness of Lost Connections’ stawia pytania na temat zasadności, konspiracji, bezpieczeństwa i prawdy.

Wielka Brytania 2020. Dokument/Eksperyment. 12′. Reżyseria: Dana Venezia. Produkcja: Dana Venezia

Thiên đường gọi tên (A Trip to Heaven)

Podczas osobliwej podróży autobusem do Delty Mekongu, 50-letnia Pani Tam spotyka miłość z czasów liceum. Ma nadzieję na pojednanie, jednak możliwe, że on – nie.

Wietnam 2020. Fabuła. 15′. Reżyseria: Linh Duong. Produkcja: Nguyen Mai Ka

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

środa, 16 Cze
21:30

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę

wtorek, 15 Cze
18:00

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Anna stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym, który wykazuje oznaki postępującej

poniedziałek, 14 Cze
18:30

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Dances with Camera to międzynarodowy, tematyczny konkurs dedykowany filmom, w których

poniedziałek, 14 Cze
20:00

Kino Forma: Empty CloudChmura, premierowe, interdyscyplinarne wydarzenie audiowizualne przygotowanespecjalnie na otwarcie 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Kina Short WavesFestival odbywającej się pod hasłem ‘Mirror Mirror’.Chmura, Frank Bretschneider, Agnieszka Obszańska, Maria