Short Waves 2021: Polish Competition II

Kino

Konkurs Polski II


Własne śmieci (Your Own Bullshit)

Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Recytowane śpiewająco od wielu długich lat.

Polska 2020. Animacja. 6′. Reżyseria: Daria Kopiec. Produkcja: Studio Munka

Wyraj (Vyraj)

Podczas gdy Weronka walczy o zdrowie swojego ojca, otaczający ją świat przeczy regułom logiki. Czy to możliwe, że jej syn ma wpływ na stan zdrowia dziadka?

Polska 2020. Fabuła. 21′. Reżyseria: Agnieszka Nowosielska. Produkcja: Krzysztof Kieślowski Film School

Julia nad morzem (Julia at the Seaside)

Julia samotnie spędza wakacje nad polskim morzem. Wykorzystuje Tindera by poznać chłopaków, którzy często okazują się dziwaczni ale czasami też dość sympatyczni.

Polska 2020. Dokument. 17′. Reżyseria: Mariusz Rusiński. Produkcja: Studio Munka

We Have One Heart

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał.

Polska 2020. Animacja. 11′. Reżyseria: Katarzyna Warzecha. Produkcja: Studio Munka

Alicja i Żabka (Alice and the Frog)

Opowieść o zbyt szybkim dorastaniu i trudnych decyzjach. Historia 14-letniej dziewczynki, która zachodzi w niechcianą ciążę. Przerażona ucieka w świat wyobraźni. Odtąd bajka miesza się z rzeczywistością. Nikt z mieszkańców miasteczka nie staje po stronie Alicji, a żaden z lekarzy nie chce podjąć się przeprowadzenia legalnej aborcji.

Polska 2020. Fabuła. 29′. Reżyseria: Olga Bołądź. Produkcja: Studio Munka

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

wtorek, 29 Cze
21:00

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Poruszający portret czterech mężczyzn transpłciowych, którzy przygotowują się do jedynych na

niedziela, 27 Cze
16:00

Paul Gauguin jest postacią budzącą wyjątkowe emocje w świecie sztuki. Buntownik, który poświęcił wygody zachodniego społeczeństwa, by szukać artystycznego spełnienia na wyspach Oceanu Spokojnego? Czy może hipokryta i degenerat, który

czwartek, 1 Lip
18:00

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Thierry po zwolnieniu z fabryki od ponad roku bezskutecznie poszukuje pracy.

czwartek, 1 Lip
20:00

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Po powrocie z klasztoru młoda Jeanne dowiaduje się, że rodzice zaplanowali