Short Waves 2021: International Competition II: Hidden life / Ukryte życie

Kino

Konkurs Międzynarodowy II

To, co ukryte ma czasami większy wpływ na nas niż to, co jest łatwo dostrzegalne. W osobistych, codziennych momentach, bohaterowie dzielą się swoimi sekretami i ujawniają swoją wrażliwość. Niektórzy publicznie radzą sobie z tabu, inni wolą unikać rozgłosu. Dla każdego z nich, dyskusja na tematy takie jak strata, bliskość i fizyczność jest zarówno ważna, jak i ogromnie trudna.

Drought

Carina jest agentką nieruchomości w Bejrucie. Większość swojego czasu spędza czekając na klientów w pustych mieszkaniach. Powoli nawiązuje więź z tymi przestrzeniami, odzwierciedlającymi jej niespełnione życie seksualne. Pewnego dnia postanawia poszukać bliskości na ulicach Bejrutu, nawet jeśli miałaby trwać tylko kilka chwil.

Liban 2020. Fabuła. 15′. Reżyseria: Remi Itani. Produkcja: Abed Chami

Ja i moja gruba dupa (My Fat Arse and I)

Patrząc na siebie w lustrze, dziewczyna widzi najtłustszą świnkę na świecie. Postanawia przejść na ścisłą dietę tak szybko, jak to możliwe. Surrealistyczna komedia o anoreksji w całości oparta na faktach.

Polska 2020. Animacja. 9′. Reżyseria: Yelyzaveta Pysmak. Produkcja: Agata Golańska

Same/Different/Both/Neither

Fernanda to Brazylijka mieszkająca w São Paulo, Adriana to Meksykanko-Brazylijka mieszkająca w Los Angeles. Dzielą się między sobą inspiracją, uchwytując rzeczywistość, której doświadczają: protesty przeciwko prezydentowi Bolsonaro, przeprowadzka, mijające dni, które wszystkie wyglądają tak samo, gentryfikacja która nie została spowolniona pandemią, protesty Black Lives Matter i pragnienie ponownego spotkania.

Brazylia, Stany Zjednoczone 2020. Eksperyment. 19′. Reżyseria: Adriana Barbosa, Fernanda Pessoa. Produkcja: Adriana Barbosa, Fernanda Pessoa

Les Attendants (The Men Who Wait)

Na hałdzie, po której niegdyś włóczyli się górnicy, teraz spotykają się mężczyźni.

Francja 2020. Fabuła. 15′. Reżyseria: Quý Truong Minh. Produkcja: François Bonenfant, Xiao Dong Guo

Still Processing

Pudełko z pięknymi rodzinnymi zdjęciami rozbudza smutek oraz utracone wspomnienia, podczas gdy kamera rejestruje oglądanie ich po raz pierwszy. Twórczyni filmowa Sophy Romvari dokumentuje swoje doświadczenie z pierwszej ręki, by zgłębić koncept kina jako terapii.

Kanada 2020. Dokument. 17′. Reżyseria: Sophy Romvari. Produkcja: Sophy Romvari

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

poniedziałek, 21 Cze
16:45

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/Pierwszy polski film o miłości w Pokoleniu Z wchodzi do kin!

środa, 30 Cze
20:30

To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości.Laureatka Oscara®, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, laureat Oscara®). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje

piątek, 18 Cze
19:45

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu

poniedziałek, 21 Cze
15:30

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/„Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film