14 Cze 2021 (poniedziałek)
17:30
Short Waves 2021: International Competition I: Against the odds / Wbrew przeciwnościom

Short Waves 2021: International Competition I: Against the odds / Wbrew przeciwnościom

Kino

Konkurs Międzynarodowy I

Trudna przeszłość głównych bohaterów obecna w tym programie filmowym to tylko punkt wyjściowy, który motywuje ich do pracy nad samymi sobą i ich otoczeniem. Nawet jeśli życie nie zawsze działało na ich korzyść, zawsze starali się znaleźć sposób by przewartościować swoje zachowanie i przepracować traumy. Nadal mają szansę na to, by polepszyć swoje relacje, stawić czoło wspomnieniom i są zdeterminowani by zrozumieć jaki wpływ miały na nich ich osobiste doświadczenia.

Santiago 1973-2019

Od 18 października 2019 ulice Santiago w Chile nigdy nie są puste. Ludzie na ulicach żądają godności. Podnosząc ceny biletów na metro, rząd Prezydenta Piñery rozpętał kryzys społeczny jakiego nie widziano od lat 70-tych.

Francja 2020. Dokument. 11′. Reżyseria: Paz Corona. Produkcja: Paz Corona

Ella i jo

Queralt (56), malarka z Barcelony, próbuje porozmawiać przez telefon ze swoją córką Gemmą (23). Gemma rozpoczyna nowe życie w Atenach, w studio, w którym mieszka i tworzy..

Hiszpania 2020. Fabuła. 20′. Reżyseria: Jaume Claret Muxart. Produkcja: Coque Claret, Elías Querejeta Zine Eskola, Jaume Claret Muxart

A Love Song in Spanish

Żyje w samotnej monotonii, jej dni składają się z rutyny powtarzalnych czynności. Nagle zatrzymuje się w ciszy, wspomina ciało człowieka doświadczone przez wojnę. Praca biograficzna stworzona przez reżyserkę i jej babcię by stawić czoło domowej dyktaturze w ich rodzinie.

Francja 2020. Dokument. 24′. Reżyseria: Ana Elena Tejera. Produkcja: LE FRESNOY – STUDIO NATIONAL DES ARTS CONTEMPORAINS

Vedo rosso

Kobieta opowiada o przemocowym związku, podczas gdy obraz jest całkowicie zaciemniony. Przemyślenia na temat poczuciu odosobnienia, jakie powoduje przemoc domowa zamieniają się w radykalną refleksję na temat ograniczeń filmowego obrazowania.

Włochy 2021. Eksperyment/Fabuła. 11′. Reżyseria: Adrian Paci. Produkcja: Fondazione In Between Art Film

A White Screen is Visible

‘A White Screen is Visible’ to film o zderzeniu kultury z tożsamością. O byciu wychowywanym w hermetycznej, obcej kulturze, podjęciu decyzji by ją opuścić oraz gdzie dalej podążać i kim być.

Holandia 2020. Animacja. 8′. Reżyseria: Sohaib Bouaiss. Produkcja: Sohaib Bouais

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

wtorek, 22 Cze
16:30

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/ „Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych

środa, 23 Cze
20:30

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy.

środa, 23 Cze
17:15

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu

wtorek, 22 Cze
18:00

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy.