30 Wrz 2021 - 30 Wrz 2021
17:30
Morbidfest 2021: I Am Morbid

Morbidfest 2021: I Am Morbid, Grave, Gruesome, Pyrexia – Poznań

Koncerty Muzyka

Left Hand Sounds i Black Silesia Productions prezentują Morbidfest 2021!
Do Polski powraca David Vincent z zespołem, by w 30 rocznicę wydania „Blessed Are The Sick” zaprezentować tę płytę na żywo w całości!

Siły rażenia obu polskim koncertom dodaje fakt, że tego samego wieczoru na scenie zobaczymy Grave, Gruesome oraz Pyrexię. Tak skondensowanej dawki klasycznego death metalu ten kraj dawno nie widział, miejmy więc nadzieję, że do jesieni sytuacja pandemiczna ustatkuje się na tyle, że trzydziestolecie jednej z najważniejszych płyt w historii gatunku będziemy świętować wspólnie.

I Am Morbid – projekt powołany do życia przez oryginalnego frontmana Morbid Angel – Davida Vincenta; którego głównym założeniem jest kontynuacja ścieżki obranej przez gigantów death metalu w połowie lat 80’. Tym razem zespół zawita do nas prezentując w całości jedną z podwalin gatunku – „Blessed Are the Sick” oraz klasyczne utwory Morbid Angel z wczesnych płyt.
“Fall from Grace”: https://youtu.be/gPz8iGXyB1U
“Blessed Are the Sick”: https://www.youtube.com/watch?v=ZQICnj5pPKs

Grave – mówisz “szwedzki death metal” myślisz Grave. Ola Lindgren to weteran brzmienia wyznaczonego ponad 30 lat temu przez rozkręcony na full efekt Bossa Heavy Metal. To właśnie taki niewinny zabieg i nastolatkowie w charakterystycznych flanelowych koszulach pod koniec lat 80. dali początek jednemu z najbardziej charakterystycznych zjawisk na scenie muzyki ekstremalnej. Grave było właśnie tam, u zarania, i jest z nami do dziś.
“Into the Grave”: https://youtu.be/7WfBNVMs2p0

Gruesome – właśnie tak brzmiałby Death, gdyby Chuck Schuldiner pod koniec lat 80′ nie zaczął poszerzać horyzontów muzycznych.
Gruesome to projekt muzyków Possessed i Exhumed będący bezpośrednim hołdem dla pierwszych płyt Death i próbą jak najwierniejszego oddania brzmienia fundamentów death metalu – kultowych „Scream Bloody Gore” oraz „Leprosy”.
“Fragments of Psyche” EP: https://www.youtube.com/watch?v=8h9irWbnd_c

Pyrexia – pochodzą z Nowego Jorku, co bez wątpienia słychać w ich muzyce. Brutal Death w średnich i szybkich tempach przywodzi na myśl najlepsze lata Dying Fetus i Suffocation. Zespół ceniony jest przez fanów amerykanskiej sceny za determinację; ponieważ pomimo braku komercyjnego sukcesu – działa na amerykańskiej scenie niemalże nieprzerwanie od trzech dekad.
“Unholy Requiem”: https://www.youtube.com/watch?v=0SQxnHVOdpA

Bilety w sprzedaży od 1 lutego!
29 września 2021
Katowice, Klub P23
bilety: 110zł (przedsprzedaż), 130zł (w dniu koncertu) dostępne w GoOut.pl
organizator: Black Silesia Productions

30 września 2021
Poznań, Klub Tama
bilety: 110zł (przedsprzedaż), 130zł (w dniu koncertu) dostępne w Ticketos.pl
organizator: Left Hand Sounds

Lokalizacja:
Klub Tama
Niezłomnych 2
Poznań

Polecamy także:

wtorek, 30 Lis
17:00

Wielka Gala Zespołu MAZOWSZE MAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych

poniedziałek, 25 Paź
18:00

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w

sobota, 17 Lip
19:00

Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie,