23 Paź 2021 - 23 Paź 2021
19:00
Mulatu Astatke • 23 października 2021 • Poznań

Mulatu Astatke • 23 października 2021 • Poznań

Koncerty Muzyka

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Europie, koncerty Mulatu Astatke odbędą się w późniejszym terminie.

Nowa data koncertu to 22 października 2021.

Wasze bilety zachowują ważność na nowy termin.

– – –

Przez wielu nazywany jest ojcem chrzestnym ethio-jazzu. Jeden z wielkich mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej, Mulatu Astatke, powraca do Polski, aby zagrać trzy koncerty – w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Mulatu Astatke (Official Artist Page) – Tezeta (Nostalgia) youtu.be/7Co4kTTu6U0

Astatke to multiinstrumentalista (potrafi grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych oraz strunowych) i utalentowany kompozytor. Urodzony w Etiopii Artysta szkolił się w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie, gdzie zaczął łączyć jazz i muzykę latynoską z muzyką swojej ojczyzny. Jego współpraca z wieloma popularnymi etiopskimi artystami jako muzyk i aranżer, była zalążkiem gatunku muzycznego, znanego obecnie jako ethio-jazz.
Międzynarodową gwiazdą stał się dopiero po sześćdziesiątce, dzięki wznowieniu serii albumów “Ethiopiques”. W tym samym czasie nagrał również siedem utworów do filmu Jima Jarmuscha “Broken Flowers”, które przyniosły mu sympatię kinomanów na całym świecie.
Po dziś dzień jego twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów, a sample jego utworów wykorzystują takie światowe gwiazdy jak Kanye West, Nas czy Damian Marley.

Mulatu Astatke (Official Artist Page) – Bergen Jazzforum youtu.be/RsEYDKj3Z9w

Mulatu Astatke najczęściej występuje na scenie prowadząc swój zespół zza wibrafonu i bębnów conga. Tworzy muzykę naznaczoną tanecznością i afrykańskim groovem, która jest nośnikiem niezwykle pozytywnej energii oraz ogniwem łączącym kontynenty i pokolenia.

Data: 23.10.2021
Drzwi: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Tama

Bilety dostępne w sprzedaży bit.ly/MulatuAstatke21Pzn

Bilety dostępne również w bileteriach Going., EventimPolska oraz salonach Empik.

Organizator: Follow The Step
Regulamin: followthestep.com/regulamin

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Lokalizacja:
Klub Tama
Niezłomnych 2
Poznań

Polecamy także:

czwartek, 15 Lip

OIO to sceniczna supergrupa, stworzona przez trzy wyjątkowe indywidualności: Otsochodzi, Young Igiego i Okiego. Niebanalne połączenie zaowocowało albumem, który jest prawdziwą koncertową mieszanką wybuchową. Podczas specjalnie przygotowanego show OIO będziecie

niedziela, 27 Cze
16:30

Jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć „Piosenkę o niebieskim baloniku”, „Wybaczcie piechocie”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, legendarną

środa, 13 Paź
19:00

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych