26 Wrz 2021 (niedziela)
17:30
CHOPINOWSKA REPREZENTACJA POLSKI / Adam Kałduński i Jakub Kuszlik

CHOPINOWSKA REPREZENTACJA POLSKI / Adam Kałduński i Jakub Kuszlik

Koncerty Muzyka

Najbardziej utytułowani młodzi polscy pianiści zagrają najpiękniejsze kompozycje poety fortepianu Fryderyka Chopina w przededniu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
1 czerwca, wtorek, g. 17.30 i 20
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Zagrają: Adam Kałduński i Jakub Kuszlik
Na każdy koncert składają się recitale obu pianistów.
Adam Kałduński pochodzi z Gdańska, w którym w 2015 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu Mariusza Trzebniaka. Od tamtego czasu kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń, a w latach 2016–2019 uczył się równocześnie pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego.

Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie (2019). Na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020) zdobył II nagrodę ex aequo, tym samym uzyskując kwalifikację bez eliminacji do Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w październiku 2021 roku.

Adam Kałduński jest ponadto laureatem: XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2019), „Estrady Młodych”, 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2019), 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018), XI Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2017), XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2014) i innych.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Edward Auer, Dang Thai Son, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Tamàs Ungar czy Dina Yoffe.

Tak samo chętnie występuje solo, jak i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Jakub Kuszlik jest laureatem wielu konkursów pianistycznych. Jego największe osiągnięcia to II nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head oraz III nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso.
Jakub Kuszlik był również półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Beethovenowskiego w Bonn. W 2017 roku wystąpił z recitalem chopinowskim w Studio S1 Polskiego Radia. W 2018 roku zagrał koncert a-moll Ignacego Jana Paderewskiego z orkiestrą Filharmonii Narodowej.
Występował w Polsce i za granicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Grecji, Japonii, Norwegii i Islandii. Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Festiwalu Paderewskiego w Raleigh. Otrzymał stypendium Fundacji im. Czarneckich.
Jest w trakcie studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Brał udział w warsztatach i lekcjach takich mistrzów jak: Arie Vardi, Dang Thai Son, Támas Ungár, Vladimir Ovchinnikov, Kevin Kenner.

Lokalizacja:
Centrum Kultury Zamek (CK Zamek)
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

czwartek, 5 Sie

Po wydaniu debiutanckiej płyty pt. "Czerwony SUV" przyszedł wreszcie czas na koncerty. Zespół Stach Bukowski wyrusza w Polskę, aby zarazić swoją muzyką coraz większą liczbę słuchaczy! Stach Bukowski to młody

niedziela, 3 Paź
16:00

Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia solowej kariery artystycznej Teresy Werner! Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie

czwartek, 14 Paź
19:00

Brytyjska ARENA powraca do Polski! W październiku zespół ARENA rusza w europejską trasę koncertową, żeby wspólnie z fanami świętować 25 lat istnienia. I tak, zagrają utwory z całego przekroju działalności!

piątek, 5 Lis
19:00

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o

niedziela, 18 Lip
20:00

Ikona polskiego rocka z charyzmatycznym wokalistą na czele. Kultu ani Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać (poza Bayer Full). Zespół obecny na polskiej scenie od ponad 35 lat stał się