14 Maj 2021 - 11 Cze 2021
17:00
“We are always in danger of magic”

“We are always in danger of magic”

Wystawy
Rodriguez Gallery
Wystawa potrwa od 14.05 – 11.06.2021
Wernisaż – ze względu na sytuację pandemiczną proponujemy “długi wernisaż”, w godzinach od 17:00 do 20:00.
Informujemy także, że wszyscy zwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk przy wejściu, a także do zakrywania nosa i ust przez cały czas pobytu w galerii.
Nora Aurrekoetxea
Pierre Gerard
Dalila Gonçalves
Florian Kiniques
Kurator: Christophe Veys
Pomysł na wystawę zrodził się z chęci połączenia dzieł czterech artystów i artystek przywiązujących dużą wagę do szczegółów, drobiazgów, które eksponują i wyolbrzymiają w swoich pracach. Do podkreślenia tego wymiaru pomocny stał się tytuł wystawy będący fragmentem wiersza Emily Dickinson, niezwykle oryginalnej poetki, która zwracała uwagę na najmniejsze szczegóły, zwłaszcza te należące do świata przyrody.
Jak sugeruje tytuł, magia czyha na nas wszędzie: na rogu ulicy, w głębi lasu albo na dnie kieszeni. Zrządzenie losu i szczęśliwy przypadek są ważnym źródłem zebranych dzieł. Ponadto dzięki pracy i determinacji artystów poezja „o prawie niczym” staje się głęboką, tajemniczą oczywistością, „niczym” raczej zbyt złożonym dla tego, kto chciałby zrozumieć wszystko od razu. Tak, jak w poezji Emily Dickinson, ścieżki interpretacyjne są tutaj liczne, dróg jest wiele, a uwaga jest wielokrotnie bardziej skupiona.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania oraz przy wsparciu Wallonie-Bruxelles International.
Lokalizacja:
Rodriguez Gallery
Wodna 13/4

Poznań

Polecamy także: