HISTORIA MODY OD 1918 R. DO DZIŚ – KURS ONLINE

Kultura i sztuka

Kurs z historii mody w szkole FORMA to możliwość poznania w przystępny sposób mody ostatnich stu lat. Podczas zajęć w podstawowym zakresie omówione zostaną zmiany estetyczne – style i sylwetki charakterystyczne dla poszczególnych dekad. Oprócz tego prowadzący zapozna uczestników również z tymi aspektami, które nie są zwykle widoczne na pierwszy rzut oka – społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi. Pozwoli to uporządkować wiedzę i wskazać, jak ją uzupełnić. Kurs przygotowany jest bowiem w taki sposób, by wspomóc nie tyle wyuczenie się historii mody, ile jej zrozumienie.
Przeważać będzie forma wykładowa, ale będzie też czas na rozmowę czy dyskusję.

Program:

Sobota:

  • Historia mody czyli historia czego? Źródła do poznania historii mody. Moda w latach 1917 – 1929
  • Moda w latach 1929 – 1957

Niedziela:

  • Moda w latach 1957 – 1981
  • Moda w latach 1981 – do dziś
   Podsumowanie kursu

Co zyskujesz?
Uporządkowaną wiedzę na temat stylów w ubiorze z ostatnich stu lat, czynników wpływających na zmiany w modzie oraz tego jak jak patrzeć na historię mody.

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcieliby bardziej poznać i uporządkować wiedzę na temat ostatnich stu lat mody: Dla teoretyków – dziennikarzy, blogerów – i praktyków – projektantów, stylistów, konstruktorów i krawcowych – z obszaru mody, studentów kierunków fashion i wszystkich związanych z modą i ubiorem.

Osoba prowadząca: Piotr Szaradowski- wykłada historię mody w School of Form Uniwersytetu SWPS. Przez osiem lat prowadził autorskie cykle otwartych wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii. Główne punkty jego zainteresowań to historia mody XIX-XX wieku; sposoby prezentowania ubiorów w muzealnych przestrzeniach; problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki.

WYKUPUJĄC WYKŁAD ONLINE UZYSKUJESZ MOŻLIWOŚĆ OGLĄDANIA WYKŁADU LIVE- ZAPEWNIAMY DOSTĘP DO FILMU PRZEZ 3 DNI ORAZ CZAS NA KONSULTACJE.

KURS ONLINE: 9-10.01.2021 oraz 16-17.01.2021/ ZAPISY TRWAJĄ!

CZAS TRWANIA KURSU: 4 spotkania / 20 h lekcyjnych
CZĘSTOTLIWOŚĆ SPOTKAŃ: sobota, niedziela x 2 weekendy
GODZINY: 9:00 – 13:00, w tym przewidziany czas na konsultacje
LICZBA OSÓB W GRUPIE: minimum 4 osoby
CENA WARSZTATU: 580 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł, wliczana w koszt kursu.

Lokalizacja:
FORMA SZKOŁA MODY
Wrocławska 21/11

Poznań

Polecamy także:

sobota, 17 Kwi
16:00

"Chcesz się bawić? Zadzwoń!" - Najnowszy spektakl komediowy twórców "Mayday 2" oraz "Szalonych nożyczek" Dwudziesta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie - Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale...

piątek, 16 Kwi
18:00

Tropem Białej Sowy - spektakl dla dzieciWyrusz tropem Białej Sowy i doceń potęgę mądrości.Zobacz jak balet, akrobatyka i śpiew współgrają na scenie.Przekonaj się, że determinacja prowadzi do zwycięstwa.Edukacja poprzez sztukęSpektakl

piątek, 19 Lut
20:00

Spektakl Teatru Kamienica KOBIETA KTÓRA UGOTOWAŁA MĘŻA Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria – to składniki wybornego przedstawienia. Jak smakuje przygotowane z artystyczną starannością, najnowsze w karcie, danie główne