21 Paź 2020 (środa)
18:00
Spotkanie z Krystianem Hanke i promocja książki "Tatowanie"

Spotkanie z Krystianem Hanke i promocja książki “Tatowanie”

Literatura

Fundacja SPOT. zaprasza na spotkanie z Krystianem Hanke z programu Projekt Tata 3 i promocję książki „Tatowanie”, czyli praktycznie o ojcostwie, dzieciach i wszystkim wokoło.

Krystian Hanke znany jest słuchaczom Trójki m.in. z audycji “Zapraszamy do Trójki”, “Przegląd prasy” oraz “Komentatorzy”. To także współautor (wraz z Joanną Mielewczyk) wyjątkowego przewodnika dźwiękowego po Sopocie, a rodzicom znany z porannej audycji Projekt Tata 3.

GRATY TATY – interdyscyplinarne przedsięwzięcie edukacyjno-artystyczne skierowane do ojców oraz dzieci i młodzieży stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników za pomocą środków ekspresji manualnej do wyrażenia własnej postawy wobec relacji rodzicielskich, ról społecznych (ojcostwa) oraz do świata przyrody i rzeczy. W ramach projektu ojcowie, dzieci (chłopcy i dziewczynki) i młodzież pod kierunkiem artystów będą rozwijać swoją kreatywność we wspólnym działaniu. Nabywanie określonych umiejętności, porządkowanie wiedzy i zdobywanie biegłości w nowych aktywnościach jest tu jednak tylko pretekstem do umacniania relacji poprzez świadome uczestnictwo odbiorców w kulturze i życiu społecznym.

Spotkanie promujące książkę „Tatowanie” Krystiana Hanke
„Nie jestem najlepszym ojcem na świecie” – pisze Krystian Hanke. I ta odwaga przyznania się do niedoskonałości, chwilowej bezradności, ciągłej nauki, odklejenia, czyni z jego książki niezwykłą lekturę. Ni to poradnik, ni dziennik – fascynującej, czasem żmudnej, pełnej niebezpieczeństw, smutków i ekscytacji, upadków i wzlotów – podróży przez życie w towarzystwie dziś już dziesięcioletniego Tośka, sześcioletniej Alicji i Jej – mamy, partnerki, przyjaciółki, żony. Podróży, której ramy wyznaczają dwa koncerty Pearl Jam, pierwszy odwołany przez poród Antka, drugi przez pandemię. Zapis rodzących się wątpliwości i pytań, które spędzają sen z powiek niejednemu świadomemu ojcu. Dochodzenia do rozwiązań, może nie zawsze idealnych, ale w danej sytuacji najlepszych. Radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich nauki. Pozbawiona patosu, pełna humoru, niezwykle prawdziwa relacja z codziennych – w czasach spokoju i czasach zarazy – trudów „tatowania”, z którymi mierzy się autor i prowadzący radiowego cyklu „Projekt Tata”. „’Tatowanie’. Podoba mi się to słowo, bo zdejmuje patos z ‘ojcostwa’. Pozwala być tatą i przypomina mi, że nie ma takich, którzy się nie mylą, więc kochaj i działaj. Przekazuj wiedzę, respektuj wolność. Bądź dla swoich dzieci tak dobry, żeby nigdy nie usunęły cię z grona znajomych na fejsie”.

Termin
?
21 października (środa) godz. 18:00
Miejsce
?
SPOT. , ul. Dolna Wilda 87

⚠️
zapisy na spotkanie tutaj
https://bit.ly/3n1GT8q

❗️
Spotkanie przeznaczone dla ojców

Organizator: Fundacja SPOT.
Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasto Poznań
#
poznanwspiera

Lokalizacja:
SPOT
Dolna Wilda 87
Poznań

Polecamy także: