7 Lis 2020 (sobota)
19:00
Poznań

Klub pod Minogą : Azotox/Smoleńsk/Czerwone Kościoły

Koncerty

Zapraszamy na koncert do Klub pod Minogą (Poznań ul. Nowowiejskiego 8 ) w ramach trasy koncertowej “Toksyczny Świat”, promującej płytę Azotoxu zatytułowaną “AzoToXyczny Świat”.

Razem z Azotoxem wystąpi Smoleńsk oraz Czerwone Kościoły!

Smoleńsk powstał w czerwcu 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Skład zespołu to Paweł „Ćwiku”vokal i bas, Konrad „Tadzik”– gitara, Arek „Ślepy” – druga gitara i Krystian „Grombes” – perkusja
Pomysł założenia zespołu powstał jak to zwykle bywa przy sporej ilości browara.
Paweł „Bajer” (menager Azotox) i Arek „Ślepy” (były perkusista i gitarzysta Azotox) zaczeli snuć plany założenia kapeli. Pomysł podchwycił Ćwiku(maskotka i kierowca Azotox-u). Plany dość szybko przerodziły się w czyny. Z racji bliskich relacji z grupą Azotox do współpracy zaproszono Tadzika (gitara) i Grombesa (perkusja)
Pierwsze próby odbywały się w składzie Bajer– wokal, Ćwiku – bas, Ślepy – gitara, Tadzik – gitara i Grombes– perkusja.
Bajer niestety szybko postanowił ograniczyć się tylko do bycia menagerem pozostawiając darcie mordy Ćwikowi, bardzo szybko z zespołu zniknął również Ślepy. W ten sposób wyklarował się trzy osobowy skład i zaczęła się praca nad nowymi kawałkami. Polały się hektolitry piwa, ale w kilka tygodni powstały pierwsze utwory.
Początkowo bez nazwy zespół zaczął składać dzwięki i słowa w logiczną całość. Założeniem było granie punk rocka w stylu początku lat 80-tych.
Debiut na scenie Smoleńsk zawdzięcza uprzejmości przyjaciół z Azotox-u. W trakcie ich urodzinowego koncertu 29 grudnia 2018r. na scenie jako niespodzianka pojawia się Smoleńsk.
Teksty Smoleńska spodobały się Mariuszowi Giglewiczowi (NOG), który zaprosił Smoleńsk do swojego projektu – Polska Scena Punk. Nagrany został więc numer Sługi Boże – utwór nie był publikowany do czasu wydania przez Mariusza płyty i szerszemu gronu odbiorców ukazał się wraz z płytą.
Na koncercie będziemy grać utwory z debiutanckiej płyty “Coraz bliżej prawdy”.
Boją się nas lokalne media i lokalni politycy i czas wystraszyć resztę kraju….

Azotox – zespół pieśni zbuntowanej powstał pod koniec 1990 roku we wsi Brzóstowa w gminie Ćmielów. Charakterystycznymi tekstami i rozpoznawalnym, melodyjnym brzmieniem wbił się w pamięć młodych wówczas ludzi należących do pokolenia drugiej fali polskiego punk rocka. Rosnąca liczba koncertów przyniosła czas na wydawnictwa. Najpierw własnym sumptem zespół rozprowadzał kasetę “Serce matki”, dokumentującą jego wczesne dokonania. Wkrótce kawałki Azotoxu ukazywały się już na składankach obok takich gwiazd rodzimej sceny jak KSU czy Cela Nr 3. Popularność rosła, okres ten AZOTOX udokumentował na dwóch wydawnictwach GRS Tapes: „Znaki Naszej Wiary” oraz „Prowokacja” (reedycja na CD Lou & Rocked Boys 2018). W 2001 r. chłopaki postanowili jednak zakończyć działalność.
Azotox reaktywował się po latach grając koncerty m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Lipsku, Lublinie, Kielcach i Krakowie. Ciepłe przyjęcie ze strony publiczności, także tej młodszej, spowodowało, że tych koncertów robiło się coraz więcej. W 2014 roku kapela zagrała w czasie Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny.
Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjmuje stare kawałki, ale zespół stara się serwować też coś nowego, w końcu czas niesie nowe przemyślenia. W 2017 r. podczas grudniowego koncertu z okazji nieokrągłego jubileuszu 27 lecia zespołu publiczność miała okazję wysłuchać wszystkich kawałków kapeli, przez scenę przewinęli się byli członkowie, a w przerwie serwowano tort i puszczano archiwalne nagrania wideo z lat ‘90 XX w. To był dobry czas… Na tyle dobry, że do zespołu postanowiło wrócić na stałe dwóch jego dawnych muzyków, w tym jeden z “ojców założycieli”.
W październiku 2019 roku Azotox wydał nowy album Azotoxyczny Świat, który obecnie promuje na koncertach.
🙂
Bedzie ostro! Do zobaczenia niebawem:)!

Bilety: 25/30zł

Lokalizacja:
Pod Minogą
ul. Nowowiejskiego 8
Poznań

Polecamy także:

sobota, 14 Lis
21:00

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas

sobota, 13 Mar
11:00

MUZYKA WIELKICH MIAST 3 października 2020, sobota, godz. 11:00Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1 PRAGA Tomasz Ritter fortepianMarek Pijarowski dyrygentOrkiestra Filharmonii Poznańskiej Fryderyk Chopin, Koncert fortepianowy f-moll op. 21Szlakiem Fryderyka Chopina.

niedziela, 14 Lis
19:00

KANDACE SPRINGS - From Nashville to Jazz 5 kwietnia 2020 godz.19.oo - Aula UAM Poznań Kandace Spring jest przebojowa, atrakcyjna, dysponuje jazzowym głosem, gra na fortepianie i jest już dzisiaj