18 Paź 2020 (niedziela)
14:30
OFF CINEMA 2020: Studio Munka Prezentuje - Najlepsze Dokumentalne Trzydziestki

OFF CINEMA 2020: Studio Munka Prezentuje – Najlepsze Dokumentalne Trzydziestki

Kino

STUDIO MUNKA PREZENTUJE: Najlepsze Dokumentalne Trzydziestki, 90′
Łączny czas trwania: 90 min.

Studio Munka produkuje rocznie ok. 20 filmów młodych twórców. Znajdują się wśród nich debiutanckie filmy dokumentalne, odnoszące sukcesy na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. W ramach niniejszego bloku prezentujemy 4 tytuły, wyprodukowane w ciągu ostatnich lat, które ukazują różnorodność tematyczną i formalną produkcji Studia Munka.

W programie:

1. MIĘDZY NAMI

“Między nami” to intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń dla wymiany skrywanych emocji i wyznań. Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości.

MIĘDZY NAMI, reż. Dorota Proba, Polska, 2020, 53′

2. WE HAVE ONE HEART

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

WE HAVE ONE HEART, reż. Katarzyna Warzecha, Polska, 2020, 11′

3. HARDA

Harda niesie za sobą wiele znaczeń: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie – miejsce, któremu stawia czoła i którego wszystkie te cechy może odczuć namacalnie i dosłownie na własnej skórze. Pobudza ono jego wyobraźnię i popycha go naprzód w nieokrzesany i obsesyjny sposób. Kamera wraz z nim, krok po kroku, uczestniczy w eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które coraz bardziej stawiają opór delikatnej ludzkiej materii.

HARDA, reż. Marcin Polar, Polska, 2019, 14′

4. RADWAN

Stanisław Radwan, charyzmatyczny kompozytor, pracuje nad muzyką do spektaklu. Tworzy, ją używając nie tylko z dźwięków muzycznych ale również z brzmień takich jak kroki, szepty i krzyki aktorów.

RADWAN, reż. Teresa Czepiec, Polska, 2018, 15′

Lokalizacja:
Kino Pałacowe
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

sobota, 31 Paź
13:45

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/ Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny

piątek, 30 Paź
19:15

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/ Nina (Barbara Sukowa) i Madeleine (Martine Chevallier) są na emeryturze.

niedziela, 8 Lis
14:15

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji. Każda z postaci ma coś na

piątek, 30 Paź
20:45

Mrożący krew w żyłach horror gotycki, który z powodzeniem dotrzymuje kroku takim przebojom jak „Obecność” czy „Kobieta w czerni”. „Gniazdo” rozpoczyna się jak historia żywcem wyrwana z opowiadań Edgara Allana

wtorek, 3 Lis
18:15

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w

sobota, 31 Paź
16:45

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją szczegółowych warunków uczestnictwa w seansach i wydarzeniach organizowanych przez Kino Muza w Poznaniu: https://www.kinomuza.pl/event/regulamin-i-zasady-bezpieczenstwa/ Nina (Barbara Sukowa) i Madeleine (Martine Chevallier) są na emeryturze.