Los Duendes

Koncerty

Międzynarodowa formacja, specjalizująca się w muzyce flamenco oraz latino! . W programie utwory z repertuaru takich gwiazd, jak: Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy Niñi Pastori!

Zespół powstał w 2018 roku we Wrocławiu. Liederem Los Duendes jest Borja Soto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce. Występował w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom / pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, Brave Together. Był również dyrektorem artystycznym cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco – Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta zadebiutował wydawnictwem „Castles of Spain”, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, wydał płytę flamenco „Fantasias y Danzas”, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 pojawił się kolejny album zatytułowany „Conmover”.

Piotr Łyszkiewicz to saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, Abduloulayem Badjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys. Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

Osmar Pegudo Álvarez jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torresa i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, takimi jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.

Słowo “Duende” to elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco “mieć duende” znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. To dusza artystyczna odzwierciedlona w sztuce. Magiczny i autentyczny pierwiastek, który z pewnością Los Duendes ma!

Borja Soto (Hiszpania) –wokal, Piotr Łyszkiewicz (Polska) – instrument dęte, Rainer Maria Nero (Austria) – gitara, Osmar Pegudo (Kuba) – instrumenty perkusyjne.

Lokalizacja:
Blue Note Jazz Club
Kościuszki 76/78
Poznań

Polecamy także:

piątek, 13 Lis
19:00

The Simon and Garfunkel Story to pełen emocji koncert, przenoszący w świat muzyki najsłynniejszego duetu wokalnego lat 60. Simon and Garfunkel trafiali wówczas do serc publiczności, osiągając popularność równą innym

niedziela, 4 Paź
19:30

4 października 2020 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Poznania na dwa koncerty - 16:00 i 19:30! Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru

czwartek, 8 Paź
20:00

Koncert poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary’emu Moorowi.Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego