19 Gru 2020 - 20 Gru 2020
23:00
Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party

Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party

Koncerty Muzyka

CARBON BASED LIFEFORMS WRACA DO POLSKI

Summer Contrast Festival w ramach co rocznej trasy promującej nasz festiwal wraz z Klubem Tama zapraszają na koncert szwedzkiego duetu elektronicznego Carbon Based Lifeforms.

Carbon Based Lifeforms jest duetem tworzonym przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada. Obydwaj urodzili się w 1976 roku w Goteborgu, w południowo zachodniej Szwecji. Spotkali się po raz pierwszy, kiedy mieli obydwaj po 15 lat i wówczas rozpoczęli współpracę, która trwa już ponad 25 lat. CBL został powołany do życia w 1996 roku, jako odgałęzienie innych projektów, lecz szybko stało się to ich wiodącą działalnością. W 1996 roku wydane zostało demo „The Path”, które już wtedy słuchaczom pozwoliło poznać unikalne dźwięki ich muzyki.

Duet podpisał w 2002 roku kontrakt ze słynną francuską wytwórnią Ultimae Records i od tego czasu wydali pięć oficjalnych albumów: „Hydroponic Garden” (2003 rok), „World of Sleepers” (2006 rok); „Interloper” (2009 rok); „Twentythree” (2012 rok) oraz „Derelicts” (2018 rok). Album Derelicts zdołał osiągnąć dwunaste miejsce w rankingach muzycznych Billboardu w ramach gatunku Dance/ Electronic. Muzyka Carbon Based Lifeforms została nadzwyczaj dobrze przyjęta przez koneserów sceny ambient, dlatego też w 2012 roku duet został zaproszony do stworzenia soundtracku do niezależnej produkcji „The Mansion”. Dodatkowo na całokształt ich twórczości składają się liczne kolaboracje, chociażby z Magnusem Birgerssonem z Solar Fields.

Johannes i Daniel celują w łączenie kosmosu z z ziemskimi motywami. Korzystając z kombinacji natury i technologii, które są głównymi elementami inspiracji muzyków. Lubią prezentować pozytywne i negatywne aspekty, jakie niesie za sobą właśnie technologia oraz jej wpływ na środowisko naturalne. Johannes zazwyczaj kreuje ściany dźwięku i harmonie, podczas gdy Daniel rozwija rytmy i rzeźbi ideę w poszczególnych utworach.

Carbon Based Lifeforms bardzo często występują jako headlinerzy na największych festiwalach psytrance’owych w Europie oraz zagrali wiele koncertów w Rosji, USA, czy w Australii. W 2009 roku zagrali głośny koncert w „Cosmonovie” planetarium działającym przy Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie. Koncert wyprzedał się bardzo szybko, co spowodowało, że ogłosili kolejny, który również został wyprzedany. Ci, którzy wówczas brali udział w tym widowisku, doznali niezapomnianego przeżycia. W kolejnych latach zagrali jeszcze kilka wyprzedanych koncertów w innych planetariach, między innymi w 2018 roku w Moskwie, gdzie bilety na wydarzenie rozeszły się w niecałe 14 godzin.

O support tego wydarzenia zadba Gunther Schwarz natomiast po występie naszych headliner’ ów przeniesiemy się w świat elektronicznego orientu o co zadbają najlepsi Polscy producenci tego gatunku Foxall

Start 22.30

BILETY:

I Pula – SOLD OUT
II PULA – SOLD OUT
III PULA – 95 PLN

Liczba biletów ograniczona. (900 szt.)

Summer Contrast to pięciodniowy festiwal, który odbędzie się między 5 a 10 sierpnia w malowniczym Rogalinku. Na czterech scenach usłyszycie kilkudziesięciu artystów z całego świata.
Szczegółowe informacje, które powoli odsłaniamy znajdziecie na:

https://www.facebook.com/events/1554879377970504/

SUMMER CONTRAST tworzy pole możliwości interakcji pozytywnych ludzi z muzyką, połączone ze sztuką i innymi rodzajami rozrywki plenerowej.

Ogólne zasady:
18+, lub wraz z opiekunem
Jesteś odpowiedzialny za wprowadzonych gości
Zakaz nielegalnych zachowań
Nie bierzemy odpowiedzialności za twoje mienie, zdrowie ani życie
Na miejscu imprezy nie ma oficjalnej pomocy medycznej
Możesz skorzystać z parkingu leśnego oraz pola namiotowego

SUMMER CONTRAST nie jest biznesem, wszystkie wydane podczas festiwalu pieniądze będą przeznaczone tylko i wyłącznie na pokrycie części kosztów festiwalu.

Podstawowe sanitariaty znajdują się na terenie festiwalu
Plenerowa gastronomia dostępna na miejscu.

Lokalizacja:
Klub Tama
Niezłomnych 2
Poznań

Polecamy także:

sobota, 15 Sie
19:30

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z POLSKĄ VANESSĄ MAE! W sobotę 15 sierpnia Basia Szelągiewicz na skrzypcach elektrycznych w towarzystwie Darek Tarczewski na fortepianie i Marcin Baranowski na wiolonczeli - GLAM TRIO

sobota, 22 Sie
20:00

Obecny stan disco-funku w kraju wymaga natychmiastowej interwencji. Jest go zdecydowanie za mało, dlatego zespół The Magic Juice przybywa na odsiecz by serwować nam groove rodem z lat ’70! Przeniesiemy

18.12 - 19.12

Po wyprzedanej trasie w 2019 oraz fenomenalnym występie podczas SnowFest Festival, Vitalic Official powraca ponownie do Polski, aby swoim live actem i parkietowymi hitami wypełnić mury poznańskiej Tama. Impreza potrwa