24 Lut 2020 (poniedziałek)
19:00
Poznański Klub Podróżnika - Australia, Nowa Zelandia i Papua Nowa Gwinea - Michalina Kupper

Poznański Klub Podróżnika – Australia, Nowa Zelandia i Papua Nowa Gwinea – Michalina Kupper

Inne Rozrywka

Ewa Witczak zaprasza na spotkanie z Michaliną Kupper pt. „Antypody – podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei”

24 lutego 2020 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Michalina Kupper – uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z fundacją Orla Straż działającą w Iraku. Pedagog, trener metody Biegun, ratownik, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię.

Podróż trwała 9 miesięcy i była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Podczas podróży gościłam w nowoczesnych australijskich domach jak i wioskach na aborygeńskich, świętych ziemiach oraz w papuaskich chatkach w dżungli.

W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych mieszkańców Australii spadła o 84%. Ile jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy a jak aborygeńskie wioski? Co rysują i tatuują od tysięcy lat mieszkańcy Antypodów? Tego i wiele więcej dowiemy się, mając za przewodników autochtonów tych ziem.

Opowiem także o polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w “rezerwatach”, gdzie Australijczycy nie mają wstępu. Zobaczymy zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt – Mt.Kościuszko i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo.

Podczas prezentacji dowiemy się także:

– dlaczego stolica Papui znaduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata
– w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane)
– dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot
– w co bawią się mali Papuasi
– jak uniknąć wszy, malarii i pasożytów
– skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo

Lokalizacja:
Kino Rialto
Dąbrowskiego 38
Poznań

Polecamy także:

środa, 1 Kwi
17:15

Z radością zapraszamy do CMOKA na zajęcia jogi, które poprowadzi przefajna i wszechstronnie uzdolniona Ewa Bone*, szeroko znana w jogowych i artystycznych kręgach Poznania, Gorzowa i nie tylko. Ewa przedstawia

poniedziałek, 27 Kwi
18:00

Zapraszamy na odbywające się cyklicznie zajęcia Gaga/people o godzinie 18.00, w Stary Browar Nowy Taniec, w przepięknym Studio Słodownia + 3, w Poznaniu. *Niepotrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie z tańcem, aby