10 Lut 2020 (poniedziałek)
18:00
Koncert Wiedeński - Królewska Orkiestra Odessa

Koncert Wiedeński – Królewska Orkiestra Odessa

Koncerty

NOWOROCZNA GALA 2020 KONCERT WIEDEŃSKI z Królewską Orkiestrą Odessa “Z Wiednia do Nowego Jorku”

Myroslaw Kril
– Dyrygent
Karolina Leszko – Wokal
Daniel Cebula – Orynicz – Wokal
Valeria Tulis – Sopran
Agata Sava – Mezzosopran
Aleksandr Chuvpylo – Tenor
Pavlo Smirnov – Tenor

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych kompozytorów. Tegoroczny koncert w wykonaniu Królewskiej Orkiestry “ODESSA” pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Miroslawa Krila – dyrektora artystycznego Filharmonii Tarnopolskiej oraz europejskiej klasy solistów kijowskiej, odeskiej i polskiej sceny operetkowej i operowej, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny.

Soliści koncertu, to laureaci wielu znaczących, międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy na co dzień są solistami opery kijowskiej i odesskiej, a także gościnne wykonują główne partie w operach włoskich. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą sopranistkę, współpracującą z operami w Anglii i we Włoszech Valerię Tulis oraz solistkę Narodowej Opery w Pradze Agatę Savę mezzosopran. Wśród głosów męskich usłyszą Państwo tenorów Aleksandra Chuvlylo solistę Narodowej Operetki Kijowskiej oraz Pavlo Smirnova solistę Narodowej Opery Odeskiej.
Ta niezwykła gala będzie wzbogacona dwójką niezwykle utalentowanych polskich wokalistów młodego pokolenia, którzy są finalistami programu The Voice of Poland a także solistami w Teatrze Rozrywki w Chorzowie Karolina Leszko i Daniel Cebula Orynicz. Artyści zaprezentują najpiękniejsze przeboje i duety wokalne muzyki filmowej, musicalowej i popowej na przykład duet z filmu Alladyn ” A Whole New World”, czy też Quando-Quando, New York-New York, You’re the one that I want z filmu Grease, czy też Pieśń Heleny – Dumka na dwa serca z filmu ” Ogniem i mieczem”.

Zabrzmią również największe przeboje Króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Wesołej Wdówki czy Krainy Uśmiechów. Publiczność wysłucha między innymi: arie Adeli oraz Barinkaya z operetki Wielka sława to żart, duety wszechczasów, m.in. z operetki Usta milczą dusza śpiewa, walce Nad pięknym modrym Dunajem, polki Eljen Magyar Polka, Grzmoty i błyskawice oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa, jak i współczesną publiczność.
Dodatkową atrakcją wieczoru będą współczesne, światowe hity grupy ABBA takie jak “Mamma Mia”, “Dancing Queen”, ponadczasowe przeboje W. Houston: “All at once”, “I wanna dance with someboby” , a także duet “Shallow” Lady Gaga & Bradlay-em Cooper-em z filmu Narodziny Gwiazdy nagrodzony Grammy jako piosenka roku 2018 i wiele innych muzycznych niespodzianek.

Wielki Koncert Wiedeński z Wiednia do Nowego Yorku to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię wykonawców. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

PROGRAM KONCERTU:

1. J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem
2. J. Strauss Aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza
3. F. Lehar Dein ist mein ganzes Herz
4. F. Lehar Czardasz-Czardasz
5. J. Strauss Kuplety Barinkaya
6. F. Lehar Aria Giudity
7. J. Strauss Polka
8. F. Lehar Lippen Schweigen/Usta milczą
9. R. Stolz Brunetki, blondynki
10. J. Strauss Eljen Magyar Polka
11. K. Dębski Pieśń Heleny z filmu Ogniem i Mieczem
12. E. Capua O sole mio
13. G. Winkler Chianti Song
14. G. Verdi Brindisi

PRZERWA 20 MINUT

1. L. Hayton Bonanza
2. J. Kander New York, New York
3. W. Houston I wanna dance with somebody
4. A. Lara Granada
5. L. Demetrio Sway
6. Lady Gaga Shallow – z filmu Narodziny Gwiazdy
7. ABBA Mamma mia
8. T. Jones Delilah
9. F. Loewe I could have dance all night
10. T. Renis Quando, Quando
11. A. Menken Alladyn – A Whole New World
12. Q. Valasques Besame mucho
13. J. Farrar You’re the one that I want z filmu Grease
14. V. di Chiara La Spagniola

1 Bis: Niespodzianka!
2 Bis: Niespodzianka!

Zapraszamy!

Lokalizacja:
Aula UAM w Poznaniu
ul. Wieniawskiego 1
Poznań

Polecamy także:

czwartek, 25 Cze
19:00

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną! Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na

środa, 7 Paź
19:00

IRA jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Grupa pochodzi z Radomia, zadebiutowała w 1988 roku na festiwalu w Opolu,

sobota, 13 Cze
18:00

Summer Drive-In to unikalny projekt plenerowy przygotowany przez Visual Production. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i dbałością o wasze zdrowie fizyczne i psychiczne uruchamiamy samochodowe: - seanse kinowe (kino

czwartek, 25 Cze
19:30

Po raz pierwszy w Polsce! BOND IN CONCERT THE BEST JAMES BOND SONGS Niezwykła muzyczna podróż śladami najbardziej znanego agenta na świecie, 007 – Jamesa Bonda, w wykonaniu znakomitych Artystów