23 Paź 2019 (środa)
18:00
Dotykanie Świata

Dotykanie Świata

Literatura

Spotkanie z poetką, dziennikarką i wydawcą Marleną Zynger.
Prowadzenie spotkania Kalina Izabela Zioła
Oprawa muzyczna Tomasz Bateńczuk

Marlena Zynger, (właśc. Ewa Bartkowiak ) polska poetka i dziennikarka, wydawca.
Członkini Związku Literatów Polskich, ZAiKS, Słowiańskiej Akademii Literatury oraz Movimiento Poetas del Mundo.
Autorka czterech tomów poetyckich oraz wielu publikacji w pismach literackich w Polsce i za granicą. Jest autorką scenariuszy widowisk i spektakli.
Twórczość poetki prezentowana była podczas wielu spotkań poetyckich,koncertów oraz międzynarodowych festiwali poetyckich.
W 2013 roku została laureatką XIII Światowego Dnia Poezji UNESCO. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości i redaktor naczelną oraz wydawcą Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”
W 2017 roku Marlena Zynger została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, a w roku 2018 została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Marii Konopnickiej.

Lokalizacja:
Osiedlowy Dom Kultury Pod Lipami
os. Pod Lipami 108A
Poznań

Polecamy także:

czwartek, 12 Mar
19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DOROTĄ DANIELEWICZ WOKÓŁ KSIĄŻKI „DROGA JANA” Prowadzenie: Anna Wachowska-Kucharska Jan nauczył mnie tak wiele, jednak nikomu nie życzę tej lekcji. Nikomu i nigdy. Dlaczego przypadła ona właśnie

sobota, 14 Mar
12:00

Gościem 57. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka filmowa, estradowa i teatralna, Emilia Krakowska.Emilia Krakowska jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowała w licznych teatrach: Powszechnym, Narodowym, Współczesnym