13 Cze 2019 (czwartek)
18:00
Sinus: otwarcie wystawy i wykład

Sinus: otwarcie wystawy i wykład

Inne Wystawy

Każdy doskonale pamięta zapach starych drewnianych schodów, fakturę i chłód kamiennej ściany albo smak srebrnej łyżeczki. Do takich doświadczeń chce się wracać jak najczęściej. Nawet kiedy wybieramy nowe przedmioty poszukujemy materiałów, które znamy, bo to one gwarantują powrót do oswojonych doznań. Zamiast uganiać się za nowinkami technologicznymi coraz chętniej wracamy to tego co daje natura. Z tego powodu nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na surowce, takie jak drewno. Na ziemi jest jednak coraz mniej lasów i innych zasobów naturalnych, dlatego naszym zadaniem powinno być szukanie wydajniejszych metod wykorzystywania odziedziczonych po przodkach bogactw.

Wystawa prezentuje materiał, który powstał z połączenia naturalnego surowca i nowoczesnej technologii. Dzięki swojej ażurowej strukturze Sinus ma wytrzymałość zbliżoną do litej lub klejonej deski, jednak do jego produkcji wykorzystuje się znacznie mniej surowca, co przekłada się na mniejszy ciężar. Opatentowana technika polega na cięciu desek na sinusoidalne elementy, które następnie łączy się ze sobą z przesunięciem. Przerwy powstałe w wyniku przesunięcia elementów, decydują o mniejszej wadze i zużyciu surowca. Deska jest w całości wykonana z drewna i zachowuje wszystkie jego właściwości. Materiał jest naturalny, ekologiczny i efektywny. Sinus to więcej drewna i mniej ściętych drzew.

Autorem wystawy oraz Sinusa jest Karol Murlak – projektant, autor prac prezentowanych zarówno w Polsce, jak i m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, czy Londynie.
Autor podczas otwarcia da wykład, podczas którego opowie o nowym materiale i procesie jego powstawania.

Lokalizacja:
Concordia Design
Zwierzyniecka 3
Poznań

Polecamy także:

sobota, 25 Lip
11:00

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o zaniku relacji na płaszczyźnie dziecko-rodzic. Może to przez zabieganie? Może przez brak zrozumienia? Uczestnicy zajęć dowiedzą się, że można inaczej! Na zajęciach, w

sobota, 8 Sie
10:00

Zajęcia improwizacji tanecznych i tańca kreatywnego z elementami Terapii Tańcem, adresowane do OSÓB DOROSŁYCH, którym w tańcu towarzyszyć mogą DZIECI w wieku do ok. 1 roku (najlepiej takie „nieuciekuszki” jeszcze).